Letní oblečení má své místo i v zimním šatníku

S příchodem klesajících teplot došlo k tomu, že většina lidí začala uklízet své letní kousky hluboko do šatníků. Jenže abychom řekli pravdu – to je přece velká škoda. I letní kousky mají své místo v zimním šatníku, i když to možná tak nevypadá na první pohled. Kouzlo totiž tkví ve správném vrstvení. Letnímu šatníku opravdu nemusí odzvonit hned, co se o slovo začne hlásit zima.  

I šaty a sukně se mohou nosit v zimě 

Zatímco trička s krátkým si většinou v šatníku necháváme (přece jenom je můžeme nosit pod teplým svetrem), nejvíce utrpí sukně a šaty. Když teploty začnou klesat k bodu mrazu, většina lidí má tendenci sukně a šaty zkrátka odložit. Myslí si, že v nich umrznou během jednoho odpoledne. Jenže pravdou je, že stačí s kousky jenom dobře pracovat. Proč nesáhnout po punčocháčích, které kousek dokonale doplní a zajistí, aby nám i během mrazivých dnů bylo teplo? Navíc jsou sukně, které mají tendenci hřát.  

Vesty se nosí i v zimě 

Stejně tak se mohou nosit v zimě i vesty. Většina lidí sází na vesty na jaro a na podzim, kdy je venku sice teplo, ale ne natolik, abychom chodili jenom s tílkem a krátkým rukávem. S příchodem zimy se domnívají, že je na vesty pozdě, ale není tomu tak. Vesty jsou nyní na výsluní, rozhodně je neodkládejte stranou, když venku začne panovat zima. Stačí, když je jenom zkombinujete s košilemi nebo s tričky, které mají dlouhý rukáv. K tomu pak stačí přidat vysoké kozačky a můžete vyjít do ulic.  

Kabát na sako. Znáte tento trend? 

Většina žen si nerada dává pod kabát sako. Cítí se v tom tlustě, navíc sako ani náhodou nevynikne z pod kabátu, mysli si. Jenže spojení saka a kabátu – to je dnes velice zdařilá kombinace. Navíc je to skvělá ochrana před chladem. Sako ani kabát nepatří ke kouskům, které by se zrovna poddávaly mrazivým teplotám.