Letošní výzdoba musí být IN

Asi se nebudeme až tak mýlit, když budeme tvrdit, že málokdo si každý rok kupuje novou vánoční výzdobu. Ve většině domácností to chodí tak, že se vytáhnout ty už několik let používané oblíbené ozdoby ze sklepa či půdy a dům se vyzdobí. Na tom není nic špatného, pokud to nejsou výzdoby dvacet let staré a jde to na nich také vidět. V tomto případě je třeba nakoupit něco nového, z čeho budete mít radost i další roky.

Jednoduchost

Při nákupu nových ozdob se nepouštějte do nějakých složitostí. Kupujte jemné jednoduché vzory, které jsou velice snadno kombinovatelné. Při zakládání štědrovečerního stolu, je nebojte ale vytáhnout ty staré broušené sklenice po babičce, protože broušené sklo je letos velmi v kurzu. Jako základní barvu výzdoby i prostírání stolu zvolte bílou. Ty je universální, a tak mohou každé Vánoce díky ostatním doplňkům vypadat zcela jinak. Letošní rok je IN kombinace bílé a zlaté.

Pusťte domů přírodu

Při zdobení bytu či domu se nebojte použít přírodní materiál. Pokud máte děti a chuť můžete si zpříjemnit nějaké to vánoční odpoledne a vyrobit si ozdoby sami. K výzdobě vám postačí například šišky, malé větvičky atd.

Barvy

Pokud vás kombinace dvou barev nudí, odvažte se a zvolte cestu barevnosti. Můžete nakombinovat jak starší ozdoby, tak ty nové. Základem je, aby se k sobě hodily a byly v podobném duchu tvořené. Taky už je třeba mít velký cit pro aranžování, aby výzdoba nepůsobila spíše přeplácaným dojmem. Výzdoba by naladit každého na tu pravou vánoční atmosféru.