Kdy lodičky zeštíhlují a kdy zkracují nohy

Lodičky jsou velmi slušivou obuví, která z každé ženy udělá elegantní a šarmantní stvoření. Je mnoho příležitostí kam s lodičkami vyrazit. K běžnému nošení jsou trošku nepohodlné, ale pokud pracujete v podnikatelské sféře, určitě se jejich častějšímu nošení nevyhnete.

Lodičky by určitě měly být součástí každého plesového outfitu.  Baleríny jsou sice pohodlné, ale mnoha ženám zkracují nohy a deformují celkový dojem z postavy. Lodičky jsou skutečně skvělou alternativou a je třeba s nimi na ples počítat a mít je v botníku.

Ovšem nejsou lodičky jako lodičky. Někdy nám nohu mohou pohledově zkrátit, jindy nám nohy zeštíhlí. Jak to tedy je?

Pozor na podpatek

Všechno je to otázkou podpatku. Mnoho žen nosí lodičky s podpatkem, který nemá ani pět centimetrů. Bohužel takto malý podpatek je sice dobrý v tom, že nás tak rychle nebolí nohy, ale bohužel nám deformuje nohy. Díky tak nízkému podpatku se zdá, že naše nohy jsou mnohem kratší, než ve skutečnosti jsou. Navíc často nám přidávají na lýtkách i stehnech. Pokud tedy netoužíte mít na pohled kratší nohy, je třeba sáhnout po podpatku, který má více jak pět centimetrů.

Ideální výška podpatku je sedm až devět centimetrů. Zdá se to možná moc, ale skutečně takové lodičky s tímto podpatkem tvoří dokonalou postavu. Nohy jsou totiž vypnuté, tudíž vypadají mnohem štíhleji než jindy. Navíc nám takto vysoký podpatek příjemně prodlužuje nohy.

Důležitý je i tvar lodičky

Mnoho žen sahá po lodičkách, které mají zaoblenou špičku. Bohužel tyto boty se už dávno nenosí. Stejně tak, jak z módy vyšly černé pánské polobotky a nahradily je hnědé, tak z módy odešly lodičky se zaoblenou špičkou a nahradila ji špičatá.