Mauve oslní letos na podzim. O jakém barevném odstínu je řeč?

Léto nám dalo své sbohem a naopak nám náruč otevřel podzim. Pokud patříte k lidem, kteří se snaží sledovat módní trendy a oblékat se podle nich, bezesporu vás zaujme odstín mauve. Právě ten bude dominovat nadcházejícímu ročnímu období a bude přesně tím, co byste měli mít ve svém šatníku. Jenže otázkou zůstává, co je to vlastně za barvu? 

Potěšeny budou především blondýnky 

Každý barevný odstín si najde svého favorita. Zkrátka a dobře jsou barvy, které sluší brunetám, jiné přijdou na chuť blondýnkám. V tomto případě budou spíše potěšeny druhé zmíněné čili blondýnky, pro které je odstín mauve jako dělaný. Nosit ji budou moct kdekoliv a kdykoliv.  

A tím jsme možná napověděli, o jaký barevný odstín se jedná. Mauve je totiž barvou mezi růžovou a fialovou, lehce obohacenou o hnědý nádech. V současné době se s ní setkáte na mnoha modelech, dokonce v minulosti byla i barvou roku. Očekává se, že letos na podzim zaplaví všechny šatníky.  

Jedinečnost vítězí 

Pokud nejste milovníky příliš vyzývavých barev, budete naprosto nadšení. Stejně tak budete nadšení proto, že se nejedná o nijak nenápadný odstín. Je to taková zlatá střední cesta, taková jedinečnost, která bezesporu vítězí.  

Není to ani pudrová, ale ni příliš tmavá, která by na sebe na první pohled upoutala pozornost. Velice dobře se kombinuje, což ocení každá žena, jež prakticky denně tráví před zrcadlem dlouhé hodiny tím, že přemýšlí, s čím spojit oblíbený svetr.  

Romantika na prvním místě 

Dalo by se říct, že odstín mauve je takovým ryze romantickým barevným tónem. I proto je součástí elegantních, něžných a velice ženských outfitů. I když se ve vašem nitru romantička neukrývá, rozzáří vám bezesporu každý den, i když nepatří mezi nejpestřejší.  

I díky tomu si barva našla cestu na nejednu svatbu. V takovém duchu se dnes koná nejedna veselka, stejně tak se v takovém tónu nesou i fotografie.