Styly bydlení, které jsou letos in

Bytové trendy se podobně jako trendy ve světě módy mění jako na běžícím pásu. Prakticky každý rok k nám přichází nové a nové kousky, kterými můžeme (ale samozřejmě nemusíme) zpestřit naše bydlení. Pokud aktuálně prahnete po změně a chcete svůj příbytek proměnit k nepoznání, vyplatí se vsadit na některý z níže uvedených stylů. Právě ty se v posledních letech dostaly výjimečně do popředí. 

Znáte shabby chic? 

Minimalistické bydlení už není tak velkým trendem jako styl jménem shabby chic. Že jste o něm ještě neslyšeli? Mluvíme o trendu, který je ztělesněním vybledlé elegance a nerafinovaného smyslu pro luxus. Interiér je tak spojením historických, ale také romantických prvků, které do sebe dokonale zapadají.  

Někomu se může tento styl bydlení jevit jako rustikální. Květinové motivy, pastelové barvy a jemné spojení smetanové, šedé a béžové totiž přesně do zmiňované rustiky zapadá. 

Echo chic se také dostává do popředí 

Vedle zmiňovaného shabby chic stylu se do popředí dostává také echo chic. V tomto případě hovoříme o stylu bydlení, které je ryze ekologické, šetrné, udržitelné, ale také pohodlné a luxusní na pohled. I když se to nyní může jevit jako jeden velký zmatek, jedná se o opravdu fantastické spojení, které člověka baví.  

Co se týče barev, zaměřujeme se především na teplé odstíny. Těm dominuje zlatá, mechově zelená, měkká olivová, případně zemitá oranžová.  

Vintage jako tajemný styl bydlení 

Vedle všeho zmíněného stojí za zmínku vintage styl, který je třetím v našem žebříčku aktuálních bytových trendů. Lze ho definovat jako starožitné, repasované, zachráněné bydlení přesně s prvky, které mají tytéž vlastnosti.  

Vintage žádá vrstvení a všechno musí vypadat “staře”, ale nikoliv lacině. Nezapomínejte na textilní dekorace, které v tomto příbytku mají své místo.