Milujete čaj? Jaký se hodí k vašemu znamení?

Čaj o páté sice není typicky český zvyk, spíše bychom jeho kořeny našli ve Velké Británii, ale popravdě se tato činnost stává i u nás velmi oblíbenou. A není se čemu divit. Lidé hledají stále více způsobů nebo možností, jak se zastavit, oddechnout si, pobýt jen tak s přáteli. Místo kávy, které je plné kofeinu a které by se už kolem pozdních večerních hodin nemělo konzumovat, je tak čaj ideální alternativou. Který z nabízených druhů je tím nejlepším pro vaše znamení? 

Pro Berany žlutý čaj, pro Blížence modrý 

Jen málokterý člověk si uvědomuje, co všechno o něm dokáže prozradit jeho znamení zvěrokruhu. Prozrazuje, jaký je pravděpodobně milenec nebo co rád dělá ve volném čase či jaké jsou jeho stinné, temné stránky. A taky napoví, jaký čaj se mu doslova rozplyne na jazyku.  

Co se týče Beranů čili lidí narozených zkraje jara, pro ně je určen čaj žlutý, který má uvnitř nastolit jakýsi klid. Jedná se o velice vzácný čaj, který se vyrábí jenom z pupenů čajovníku čínského. Jeho chuť se nápadně podobá medu, a kromě klidu má nastolit také harmonii.  

Pakliže jste se narodili ve znamení Blížence, pak patříte mezi zvídavé a poměrně neklidné znamení. Proto byste při čaji o páté měli upřednostnit modrý čaj, který vyřeší prakticky všechny problémy, které může stres způsobit. A tím myslíme i padání vlasů, úzkost nebo předčasné stárnutí.  

Bílý čaj pro Panny, Earl Grey pro Váhy 

O Pannách se říká, že jsou to velmi něžná stvoření. Je však pravdou, že mají mírné sklony k perfekcionismu. I proto nedají dopustit na bílý čaj, který je označován za skutečnou delikatesu. Jedná se o poměrně sladký nápoj s medovou vůní, který je v dozvucích mírně nahořklý. Pyšní se květinovým aroma.  

Jestliže jste spíše pozdní podzimní znamení v podobě Vah, pak nedáte dopustit na klasiku v podobě Earl Grey. Patříte totiž mezi společenské a velmi komunikativní stvoření a dbáte na to, co se sluší a patří. A Earl Grey je skutečně formálním nápojem, který má až svíravou chuť a voní po bergamotu.