Jste módní nadšenci a toužíte se přiblížit této branži? Pak si vyzkoušejte práci v obchodě s oblečením!

Léto je pryč, ale mnoho zaměstnavatelů stále hledá pracovníky na podzimní přivýdělky. Pracovní dobu jsou schopní přizpůsobit vašemu hlavnímu zaměstnání či rozvrhu hodin ve škole. Jaká místa jsou teď na podzimní brigádu volná? Kromě restaurací, kde můžete pracovat na pozici servírky či pomocné síly v kuchyni se také uvolnila místa v obchodech s oblečením. Spousta prodejen tak hledá nové pomocníky. Chopte se příležitosti a vyzkoušejte si práci s oblečením také vy! Co konkrétně obnáší?

V kontaktu…

Práce v prodejnách s oblečením je plná kontaktu s lidmi. Musíte být připraveni na to, že vás budou oslovovat a tázat se. Bude je zajímat, kde najdou teplé svetry, které se jim teď na podzim hodí, budou chtít vědět, kde najdou novou kolekci a čím je specifická. Mnohdy je bude zajímat také váš názor! Budou chtít, abyste jim sdělili, zda jim daný kousek sluší, nebo zda mají zvolit jinou velikost či barvu. Pokud budou zodpovědní starostliví, bude je zajímat jakým způsobem zakoupené oblečení čistit. Lidé budou zkrátka všude a vy tady musíte být pro ně.

Hlavně nepanikařte. Mile se usmívejte na všechny zákazníky a buďte ochotní jim poradit. Pokud nebudete vědět, nebojte se je odkázat na kolegyně nebo od nich odpověď rovnou sami zjistěte.

Náplň směny.

Pokud začnete brigádničit v obchodě s oblečením, může vaše směna zpočátku vypadat takto: Budete cvakat tmavé pojistky na jednotlivé kusy oblečením a zajistíte tak ochranu před krádeží. Zboží, kterému připevníte pojistky, můžete pak doplňovat do regálů. Nevyhnete se také práci ve skladu s oblečením, kam budete schovávat přebytečné kusy. Další činností, kterou jistě poznáte, bude úklid. Nejedná se pouze o vytírání podlahy a utírání prachu. Pravděpodobně budete chodit od regálu k regálu v úseku, který dostanete na starost a budete zařazovat špatně umístěné oblečení, zapínat knoflíčky košilím, které zůstaly po vyzkoušení rozepnuté, vracet na své místo oblečení, které zákazníci nechali v kabinkách a celkově se starat o to, aby to v obchodě vypadalo hezky.

Přivýdělek v obchodě s oblečením vám možná otevře oči a přiměje vás k ohleduplnějšímu, pečlivějšímu a opatrnějšímu chování při manipulaci s oblečením. Určitě si povšimnete, kolikrát musíte vzít oblečení do ruky, než se dostane ke svému právoplatnému majiteli.