Mravenci v kredenci? Poraďte si s nimi díky našim tipům!

Ačkoliv se léto uchýlilo ke konci a hmyz a podobná drobná havěť zalézají do svých úkrytů, s armádou mravenců se můžete ve svém obydlí potkat stále. Sice se jeví jako neškodní a slabí soupeři, ale realita je jiná. Díky jejich počtu, spolupráci a občasné neviditelnosti jsou mravenci obtížným hmyzem, jehož likvidace vám může dát vskutku zabrat. Mravenčí armády útočí zejména na vaše potraviny. Po krystalkách vám rozkradou cukr z cukřenky, zalezou si do kompotů a domácích ovocných šťáv od babičky a vrhnou se na jakýkoliv zbytek, který se u vás v domácnosti objeví. Některé druhy tohoto hmyzu navíc nepříjemně koušou. Pokud také vaše obydlí sužují otravní mravenci, dejte jim jednou sbohem a ukažte, kdo je tady pán. V tomto článku naleznete hned několik rad, jak si s mravenci poradit.

Voda nezabírá…

Pokud se ve vašem domě či bytě usídlili mravenci, je důležité mít na paměti, že jejich odstranění nebude tak jednoduché. Pokud se pokusíte vyzrát na ně s konvicí s vodou, pravděpodobně selžete. Jistě, zbavíte se pár zrovna viditelných jedinců, kteří budou mít smůlu a v moment vašeho atentátu se budou promenádovat na viditelném místě, ale hlavní jádro mravenčí armády zůstane ukryto. S neúspěchem se setkáte také při pokusu o vynášení nebo odfoukávání.

Chemie?

Jednou z možností jak se zbavit mravenců je použití chemických prostředků. To se ale může ošklivě vymstít. Přípravky určené pro hubení mravenců jsou totiž škodlivé pro děti. Ty mohou v nestřeženém okamžiku přípravky požít a způsobit si jimi ošklivou otravu. Dalším problémem je, že pokud budeme přípravky aplikovat v kuchyni, kde se mravenci usazují nejčastěji, můžeme kontaminovat také samotné potraviny. Při práci s chemikáliemi si tedy pečlivě přečtěte návod k použití a držte se jej.

Velice účinný je přípravek Loxiran, který mravencům velice voní a chutná. Je pro ně ale velice toxický.

Přírodní řešení

Vyzkoušet můžete také přírodní přípravky a rady babky kořenářky. Říká se, že mravence odpuzuje vůně majoránky a sušené máty. Vyzkoušejte tedy také tuto variantu. Rozvěste tyto byliny po vaší domácnosti v místech, kde se mravenci vyskytují, a čekejte, zda nezmizí.