Multivitaminové doplňky nejen pro kulturisty

Doplňky stravy jsou pro kulturisty velmi důležité. Není ale nutno připomínat jak důležité jsou vitamíny a minerály pro každého člověka, ať už svalovce či někoho, koho sporty nebaví. I u vitamínů a zejména u těch nejdůležitějších se často vyskytují nedostatky v jejich přirozené produkci. Často se tedy musí doplňovat, a jak jinak, než doplňky stravy. Tyto doplňky se na rozdíl od ostatních liší tím, že nemají ani takový vliv na cvičení a svalstvo, jako na doplnění vitamínových zásob orgánů zodpovědných za správnou funkci celého těla.

Pokud už se tedy rozhodnete pro multivitaminové doplňky, přečtěte si nejdříve pár informací na téma výběru těchto doplňků. Jestliže jste se rozhodli pro lékárnu, nebojte se zdůraznit, že hledáte doplňky pro sportovce. Ti mají totiž potřeby na trochu vyšší hladině, pokud jde o množství, které má být doplněno. Nebojte se vitamínu C, u něj totiž téměř neexistuje maximum, protože přebytek je vylučován spolu s močí.

Dávejte si při výběru také obzvláště pozor na to, zda si nekupujete multivitaminy s vysokým obsahem vitamínu B. Jeho množství je totiž často zbytečně vysoké a můžete si často tímto zaplatit za doplněk, který Vám všehovšudy neprospěje v ničem. Béčko ale nezavrhujte úplně. Velmi důležitá je hladina vitamínu B6 a B12, které méně přizpůsobivým organismům pomáhají absorbovat některé hůře asimilující se vitamíny. Nebojte se ale zeptat. Pokud budete nakupovat doplňky v lékárně, nebojte se svěřit s problémy, které Vás trápí. Vždy je lepší se zorientovat a nechat si poradit. Odborníci Vám často mohou pomoci více, než si pomůžete sami. Ví totiž, které vitamíny mají úspěch, a které se na co používá. Zkrátka doplňujte vitamíny, protože nedostatek základních vitamínů může vést i k velkým problémům, o kterých jste doposud neměli ani zdání.