Sport pomáhá. Proti čemu? 

Zařadit do svého každého dne sport není na škodu. Nejen, že tím potěšíme své zdraví a výrazně tím prospějeme své postavě, která bude záhy jako z titulní stránky časopisů, ale také tím pozitivně ovlivníme náš život po mnoha jiných stránkách. Jak konkrétně nám sport může pomoct a proč vlastně takto blahodárně působí? 

Proti hněvu i smutku 

Každý člověk se někdy cítí sám, nahněvaný, také smutný, případně ho z nějakého důvodu trápí špatná nálada. Nejedná se však o stavy, ve kterých byste museli vytrvat, kdepak. Dokonce nemusíte nutně sahat ani po alkoholu, který navíc problémy nevyřeší, ale mnohdy ještě více prohloubí. Daleko lépe uděláte, pokud se obléknete do sportovního a vyrazíte za nějakou sportovní aktivitou. Protože právě o sportu to je.  

Sport totiž funguje na veškeré zmiňované stavy jako taková magická formulka. Při cvičení se člověk musí soustředit na zcela něco jiného, nikoliv na své trable, které ho trápí. Navíc se produkují hormony štěstí, takzvané endorfiny, které popuzují negativitu a zlepšují naši náladu. Zabíjí se tím navíc i stresový hormon kortizol, který stojí za vznikem zmiňovaných stavů. 

I dvacet minut stačí 

Nemusíte se však trápit v posilovně příliš dlouho. I pouhých dvacet minut stačí k tomu, abyste zabili ony negativní stavy, kvůli kterým přicházíte (možná) na velmi negativní myšlenky. 

Skvělou sportovní aktivitou, která by zahnala všechny zmiňované chmury, je například jóga. I když samozřejmě box je také řešením, kdy ze sebe můžete vylít všechnu zlost, jóga však umí dokonale harmonizovat naši mysl. Prokysličí tělo i mozek a slibuje dokonalé uvolnění. 

Pokud však nemáte chuť do takového cvičení, můžete vsadit na nejpřirozenější pohyb na světě – na chůzi. Procházka nemusí být nutně celodenním výletem, ale může to být jen krátká dvacetiminutovka, kterou si dopřejete třeba v parku nebo v přírodě.  

Anebo to zkuste s tradičním během, ke kterému si nachází cestu stále více lidí. I v tomto případě ale platí, že abyste dlouhodobě předcházeli hněvu nebo depresím, musíte sportovat na pravidelné bázi.