Nabídka záclon je nyní velice pestrá. S jakými druhy se dnes setkáte?

Řada lidí si myslí, že záclony jsou něco, co se dnes už nenosí. Jenže není tomu tak. Záclony jsou stále nepostradatelným bytovým doplňkem, který dokáže nejen zpříjemnit, ale také zútulnit interiér a dotáhnout ho k naprosté dokonalosti. Navíc za poslední dobu se svět se záclonami výrazně změnil. Už to není jenom o jednom vzoru či druhu záclony, který s velkým štěstím seženete přes sousedku. Dnes je nabídka záclon opravdu velice pestrá. Hravě si tak vyberete záclonu do kuchyně, záclonu do obýváku či do jiné místnosti domu. 

Crashové záclony

Aktuálně se můžete setkat například s takzvanými crashovými záclonami. Jedná se o záclony, které mají takzvaný pomačkaný efekt. Možná si říkáte, že je to poměrně novinka na trhu, ale není tomu tak. Crashové záclony jsou na trhu už delší dobu, používají se už opravdu dlouho. Umí navodit romantickou atmosféru v domácnosti. 

Jen si dámy dejte pozor na jednu věc – nikdy tyto záclony nežehlete! Jak již bylo zmíněno, mají pomačkaný efekt. Je to tedy schválně tento jejich vzhled.

Batistové záclony

Batistové záclony vypadají velice přírodně. Důvodem toho je fakt, že mají takzvanou plátnovou vazbu (i když byste ve složení našli také polyester). Batistové záclony jsou velmi slabé, ale na druhou stranu nejsou zcela průhledné, proto se šmírujícího souseda za okny nemusíte obávat. 

Záclony se speciálními funkcemi

Věděli jste, že dnes najdete na trhu i záclony nehořlavé? Nebo záclony antialergické? Či takové, které dokážou pohlcovat prach? Dalo by se říct, že se jedná o záclony mající speciální funkce. Většinou se s nimi můžete setkat v restauracích nebo hotelích, ale přinést si je můžete také domů. Aktuálně jsou k dostání v mnoha krásných barvách a vzorech a oceníte je především v domácnostech, kde často zapalujete svíčky nebo prskavky.