Navštivte Mombasu a Zanzibar a dotkněte se šelem!

Žijeme ve skvělé době! Dneska se dá během osmdesáti dnů skutečně procestovat celý svět, a to za velice příznivé ceny. Pokud i vy milujete cestování, určitě den co den přemýšlíte, kam se zase vydáte. Jestli vás už chladnější počasí nebaví, měli byste si zajet někam za sluníčkem – a že těch míst ale je! Je jenom třeba, abyste si zodpověděli otázku, zdali jste aktivní cestovatel nebo zdali upřednostňujete válení se na pláži. Pokud jste milovník válení se, měli byste se vydat třeba na Kubu, do Brazílie nebo do Dominikánské republiky či do Venezuely, ale pokud na dovolené vyhledáváte dobrodružství, nabízí se nejen Thajsko, ale taky Afrika.

Konkrétně Afrika je místo, kam byste se jednou v životě měli rozhodně vydat. Je to totiž naprosto jiný svět. Nejen, že zde žijí naprosto jiní lidé, než které potkáváme denně na ulici, ale dá se zde zažít něco, co se nikde jinde zažít nedá.

Vyjeďte si na safari a dotkněte se šelem!

Každý, kdo se octne v Africe, se plánuje vydat na safari. Je to zážitek na celý život, i když to není zrovna levná záležitost a ani dvakrát bezpečná aktivita. Pokud se rozhodnete vydat na safari, uvidíte šelmy ve volné přírodě a samozřejmě nejen ty! Jenže právě ty šelmy jsou pro vás nejvíce nebezpečné. Jelikož se vyskytnete na jejich území, nemusí si to dobře vyložit.

Kromě lvů nebo gepardů či levhartů na safari uvidíte i volně žijící žirafy nebo slony či zebry a antilopy. Je těch druhů exotických zvířat skutečně hodně, málokdo by je všechny spočítal na prstech jedné ruky.

Jaké oblasti stojí za to?

Nejčastěji se jezdí do Keni, ale kromě Keni byste měli dát šanci i Zanzibaru nebo Mombase. Právě zde se kromě safari můžete vydat zaplavat si do teplého oceánu, můžete zde prozkoumat korálové útesy nebo se můžete projít po čistě bílých plážích, které jen tak někde ve světě nenajdete.