Nesmrtelný styl denim!

Denim se hodí všude a vždy! Džínovina snad nevyjde nikdy z módy. Jako první se u nás objevily džínové kalhoty. A postupem času se z této látky začaly šít také bundy, košile, šaty a kraťasy. Tento trend se drží dodnes.

Jak to začalo?

S nápadem vyrábět kalhoty z džínové látka přišel bavorský Němec Levi Strauss, který se přistěhoval do Ameriky. Tyto kalhoty sloužily jako pracovní oděv pro zlatokopy a byly patentovány v roce 1873. Až od 50. let 20. století se rifle dostaly do světa módy a jsou stále jedny z nejmodernějších ikdyž už mají jinou podobu než kdysi.

Jak nosit do práce?

Džínový styl se dá nosit snad ke každé příležitosti, ale je třeba zvolit správný model. Je jasné, že mini šaty či roztrhané džíny se do práce nehodí. Do práce zvolte tmavší odstíny např.tmavě modrou či černou a kombinujte s elegantnějšími prvky jako jsou saka, košile, halenky. V létě si můžete dovolit být odvážnější a zvolit třeba červené riflové kalhoty. Ovšem je třeba dbát na zbytek outfitu, aby to nevypadalo, že jste se vydali spíše na výlet. Džiny do práce by měli být bez vyširování, cvočků, děr a výšivek. Tento styl si nechejte pro volný čas.

Skvělou volbou jsou denim šaty!

Šaty si můžete vybrat jak tmavé, tak i světlé, délka vy měla být minimálně ke kolenům. Pokud nejsou šaty vypasované je třeba zvýraznit pas například páskem. Střih vybírejte dle typu vaší postavy. Boty vybírejte mezi těmi elegantnějšími jako jsou lodičky. Barva lodiček může být buď tělová nebo v pastelových barvách. K botám zvolte tu správnou kabelku. Určitě nic nepokazíte barevným psaníčkem ve stejné barvě jako jsou lodičky či minimalistickou kabelkou zajímavého tvaru.