Neužívejte antibiotika předepsaná lékařem. Zkuste přírodní alternativy

Dnes lékaři předepisují antibiotika i na obyčejnou rýmu. I když antibiotika pomohou při určité nemoci, jiné nemoci způsobí. Je veřejným tajemstvím, že antibiotika jsou tělu škodlivá, což je paradox, když si uvědomíme, že mají vlastně člověku pomáhat. Abyste si zbytečně neškodili, neužívejte antibiotika předepsaná lékařem, ale vyzkoušejte spíše jejich přírodní alternativy, které tělu vůbec neškodí, naopak jsou mu ku prospěchu.  

Mezi lidmi se ví, že za přírodní antibiotikum se označuje česnek, ale česnek skutečně není jediné přírodní antibiotikum, se kterým se setkáte. Mezi potravinami je daleko více přírodních antibiotik, které člověku uleví.  

Zázvor 

Zázvor nejčastěji užíváme v případě nachlazení. Jenže je pravdou, že zázvor účinkuje stejně jako antibiotikum, jen je tedy přírodní. Jeho hlavní vlastností je štiplavá chuť, charakteristický je i antibakteriálními a protizánětlivými účinky. Ulevuje nejen od nachlazení, ale ulevuje taktéž od zahlenění a dalšího.  

Rakytník 

Mnozí lidé pěstují rakytník na své zahradě. Ti ostatně dělají dobře, protože rakytník je tělu prospěšný. Bobulky rakytníku mají výjimečné hojivé i antibakteriální účinky, jsou bohaté na řadu vitaminů a fungují nejen jako přírodní antibiotikum, ale také ulevují od žaludečních potíží, od hemeroidů nebo od zánětů.  

Brusinky 

S brusinkami se nejčastěji setkáme při obědě, když si necháme uvařit pravou českou svíčkovou. Věděli jste ale, že právě brusinky fungují jako přírodní antibiotikum? Mají navíc i antivirotické účinky, působí při léčbě zánětů, také ulevují od střevních infekcí nebo pomáhají při inkontinenci. Také velice účinně bojují proti oparům, což ví jen málokdo.  

Kurkuma 

Věděli jste, že za přírodní antibiotikum je označována i kurkuma? Jedná se o bylinku, která se k tomuto účelu používá už dlouhá staletí. Dokonce se využívala i v čínské medicíně, kde si ji nemohli vynachválit. Má protizánětlivé a antibakteriální účinky, i díky tomu si zasloužila titul “královna v boji proti bakteriálním infekcím”.