Nízkoenergetické domy jsou stále oblíbenější variantou. Lidé si uvědomují jejich přínosy

Takový nízkoenergetický dům má jednu velkou nevýhodu. A tou je vyšší pořizovací cena. Nicméně čím dál více lidí si uvědomuje, že se jedná o investici, která se vyplatí. Zájem o ně stoupá a i v budoucnu se odhaduje nárůst tohoto trendu. S tím, jak rostou ceny energií, si spousta domácností začíná uvědomovat, že investice do nízkoenergetického domu se jim vrátí mnohem dříve, než si původně mysleli.

Pozor na nízké ceny

Pokud narazíte na někoho, kdo nabízí nízkoenergetický dům, buďte velmi opatrní. Materiály, které používá, nemusí být tak kvalitní, jak se tváří. A to bude mít v budoucnu jediný výsledek: váš nízkoenergetický dům nebude nízkoenergetický. Snažte se získat si na stavbu prověřeného dodavatele. Na internetu existuje spousta stránek, kde si můžete ověřit důvěryhodnost jednotlivých dodavatelů.

Vyšší cena hned na začátku

Oblibu nízkoenergetických cen zvyšuje také způsob vnímání toho, jak využíváme Zemi, jako náš domov. Spousta lidí se snaží co nejvíce snížit svou uhlíkovou stopu. A mění se také myšlení lidí v tom, že si pořídí levné bydlení, které časem vylepšují – například zateplením. Lidé jsou ochotní investovat více hned zezačátku, aby tak už měli hotový dům. Velkou výhodou nízkoenergetických domů je také rychlost jejich stavby. Ta je spolu s úsporou energie tím nejdůležitějším faktorem, proč se lidé pro tento typ domů nakonec rozhodnou.

Investice do budoucna

Příjemnou zprávou je také skutečnost, že pojištění nízkoenergetického domu je ve skutečnosti levnější, než pojištění domu cihlového. Energetická náročnost je totiž jedním z faktorů, které ovlivňují výslednou cenu pojištění nemovitosti. Na různé slevy můžete u pojišťoven narazit také v případě, že máte energeticky úsporná okna či dveře. S pořízením nízkoenergetického domu navíc investujete také do svého pohodlí. Nemusíte se bát, že když venku nastanou náhlé teplotní změny, tak se to projeví u uvnitř vašeho domu. Ten je totiž tepelně izolován.