Padne či nepadne?

Je pro vás nakupování snad ten nehorší zážitek? A co teprve nakupování obleku. Ten přeci jenom nekupujeme každý den. Pokud vždy stojíte několik minut v kabince a zkoumavým pohledem se prohlížíte v zrcadle a stále si nevíte rady či padne nebo nepadne. Tak právě pro vás máme pět rad, které by vám to rozhodování mohly usnadnit.

1. Jak zjistím, že nemám sako velké?

Oblékneme si sako, opřeme se o zeď, a pokud v tomto postavení ramenice přečuhují přes rameno, je třeba zvolit velikost menší.

2. Švy netáhnou?

Oblékneme si sako, košili či blejzr. Stoupneme si před zrcadlo a postavíme se, jako když chceme někoho obejmout. Pokud máme oblečení příliš těsné, zkusíme velikost větší, a nebo jinou značku.

3. Délka sedí?

Ruce dáme volně podél těla, prsty pokrčíme, jako kdybychom chtěli uchopit kufr, a chytneme konce saka. Pokud konce padnou přímo do ruky, délka je ideální.

4. Košile.

Košili zapneme až ke krku a mezi krk a límec zkusíme dát prst. Pokud za límec dáme dva a více prstů je košile moc velká.

Pokud se vám zdá, že ani tyto rady vám nezaručí správný výběr obleku. Neváhejte oslovit obsluhu. Určitě vám rádi poradí jak se střihem, barvou či velikostí. Také vám prozradí jaký je nejvhodnější materiál.

V obchodech s obleky naleznete i doplňky. Takže pokud máte oblek na sobě, je ideální vyzkoušet k němu jak boty, tak i pásek a kravatu popřípadě motýlka. Tím si zaručíte skvělý výsledek. Svůj elegantní styl můžete podtrhnout hodinkami. V potaz také přichází i kapesníček do klopy. Ale pozor, abyste to s doplňky nepřehnali.