Pánové, nevyhýbejte se oblekům! Dodají vám šarm a eleganci!

Objevila se ve vašem kalendáři plánovaná, společensky důležitá, slavnostní událost? Pak byste měli přemýšlet, jak bude vypadat váš outfit pro tuto příležitost. Pokud se bude jednat o oslavu narozenin, která bude probíhat v užším rodinném kruhu, doma u oslavence, postačí vám pěkné kalhoty a dobře padnoucí košile. Pokud se ale jedná o oslavu větší, na kterou je pozváno více lidí, a která se koná v pronajatém společenském sále, neváhejte a rozhodněte se pro oblek. Tím totiž vyjádříte úctu a uznání k oslavenci, a pokud zvolíte správný model, budete působit velice elegantně a šarmantně.

Nevyhýbejte se tedy oblekům, zvláště když vás čeká formální slavnostní událost, kde můžete mimo jiné ukázat, že jste ve skvělé formě. Mimo oslavy narozenin noste obleky při prezentaci vlastního projektu v práci, při návštěvě divadelního představení, při promocích svých blízkých a na svatbách svých přátel. Pojďme si nyní s tímto formálním oblečením seznámit.

Jak má vypadat oblek?

Pánský oblek je tvořen sakem a kalhotami. Obě tyto části jsou ušity ze stejné látky. Oblek má také variantu třídílnou, kde je další částí vesta. Při šití obleku by se mělo dbát na použití kvalitních materiálů, které se postarají, aby daný model udělal z rozcuchaného sportovce elegantního, dokonalého muže. Kvalitní obleky bývají vyrobeny z jemné vlny, hedvábí či kašmíru.

Levné obleky sice pošetří vaši peněženku a také vypadají nádherně. Dlouho ani nevydrží… Po době se rozpadnou a dají tak majiteli jasně najevo, že jsou vyrobeny z polyesteru. Při výběru obleku se tedy vyplatí sáhnout hlouběji do kapsy. Jedná se totiž o důležitou investici.

K obleku samozřejmě patří košile, která má vyztužený límec a dlouhý rukáv. Volit můžete z mnoha barev a mnoha odstínů. Pečlivě ale zvažte, zda se daná barva hodí pro slavnostní příležitost, která vás čeká.  Dále si zapamatujte, že manžeta košile by měla o 1-2 centimetry přečnívat pod rukávem saka. Při nákupu obleku je důležité nezapomenout na vhodnou obuv. K obleku si zakupte mokasíny nebo kožené šněrovací boty. Vizitkou gentlemana je také kravata nebo motýlek. Jedná se o šikovné a elegantní doplňky.