Pěstování pokojovek pro amatéry: jde to, a to s několika pokojovkami

Rádi byste svůj interiér zaplnili pokojovými rostlinami, ale bohužel je pro vás pěstování pokojovek španělskou vesnicí? Máte jen základní ponětí o tom, jak se o květiny starat, přesto byste z živosti rostlin chtěli těžit i ve svém příbytku? Pěstitele-amatéry potěšíme, protože existuje několik druhů pokojových rostlin, jež můžete do své domácnosti s klidným svědomím umístit. O jaké konkrétně jde?

Šplhavice do domácností i kanceláří

Do svého připraveného květináče můžete společně se substrátem umístit například takzvanou šplhavici, která je velmi často označována za nejvíce obyčejnou pokojovou rostlinu, kterou si můžete domů přinést. Její obyčejnost se však neskrývá ve vzhledu, nýbrž v náročnosti, respektive spíše nenáročnosti pěstování. Nevyžaduje ke svému spokojenému životu prakticky nic, dokonce nemá ani přehnané nároky na stanoviště. A tak ji můžete s klidným svědomím umístit jak do domácností, tak do kanceláří.

Šplhavici můžeme znát také pod názvem „potos”. Rostlina je především zelená, její listy se však mohou postupně zbarvovat také do bílého nebo jinak světlého tónu.

Tchynin jazyk je starou známou klasikou

Stejně známou a stejně nenáročnou pokojovou rostlinou je tchynin jazyk. Už úvodem však musíme říct, že se nehodí do interiéru, ve kterých žijí děti nebo domácí mazlíčkové. Rostlina je totiž jedovatá čili by mohla způsobit nemilé zdravotní potíže.

Jak ale téma tohoto článku napovídá, i tchynin jazyk můžeme zařadit mezi naprosto nenáročné pokojové rostliny. Ke svému životu toho nepotřebuje mnoho, i se splněním jejích základních potřeb se budou její dlouhé listy vypínat vzhůru k nebesům.

Zamiokulkas do moderních interiérů

Stálezelenou a opět velmi nenáročnou pokojovou rostlinou je takzvaný zamiokulkas, kterému pěstitelé velmi rádi říkají zkráceně „zazík”. Jedná se o do jisté formy sukulentní rostlinu. Nezalévá se tak často, protože tekutiny po dlouhou dobu drží ve svých dužinatých listech. Když už přijde řada na zalévání, dáváme si pozor na to, aby se rostlina nezalévala ani moc, ale ani málo. 

Obecně se zamiokulkas považuje za velmi odolnou rostlinu, která si poradí prakticky s čímkoliv.