Podprsenka je základ

Pohodlná a zároveň stylová podprsenka je základem každého outfitu každé ženy. Spodní prádlo je první věc, kterou oblékáme, a také tou poslední kterou svlékáme. To jsou dva hlavní důvody, proč je třeba hledět na správnost ve výběru.

Jaké přešlapy při výběru podprsenky děláme?

Většina žen sáhne po vidině pohodlnosti po větším obvodu, než je zapotřebí. Díky špatně zvolenému obvodu se nám pak zadní část podprsenky sune nahoru a nutí nás to se hrbit. Což tedy vážně nechceme. Také pokud máte kypré tvary, můžete sáhnout po příliš tenkých ramínkách, které se pak nevzhledně zarývají do ramenou a o pohodlnosti ani nemluvíme. Další chybou je pak špatný výběr košíčků a to jak tvarem, tak velikostí. Prsa nám pak z podprsenky vypadávají.

Pravidla při výběru

Je potřeba se řídit pár pravidly, které vedou ke správnému výběru podprsenky.

Prvním pravidlem nebo krokem je změřit si dobře obvod těla pod prsy. Zde platí pravidlo nekupovat obvod, který jsme naměřily, ale o něco málo menší. Musíme totiž myslet na to, že materiál povolí. Samozřejmě vás podprsenka nesmí škrtit. Podprsenka má většinou tři háčky, díky kterým můžete obvod měnit. Vždy novou podprsenku zapínejte na háček, který udělá obvod největší, až materiál povolí, můžete obvod zmenšit.

Ramínka nesmí nést celou váhu vašich prsou. Pokud tomu tak je zvolte jinou. Zda je vaše poprsí větší sáhněte po té co má široké ramínka.

Pro výběr košíčku je důležité, aby prsa nevykukovaly nebo nebyl košíček příliš volný. Zde je třeba odzkoušet jaký střih vám a vašemu tvaru prsou bude vyhovovat.

Pokud si s výběrem sama nevíte rady, je na čase navštívit specializovanou prodejnu se spodním prádlem. Tam najdete odbornici, která vám poradí, jaké podprsenka je právě pro vás.