Podzimní květiny do truhlíku: mějte přehled 

Když v přírodě už všechno začíná odkvétat a ve vašem truhlíku také, je čas vyměnit letničky a letní trvalky za odolné rostliny, které zvládnou občasné mrazíky a nedostatek slunečního svitu. I podzimní truhlíky mohou být překvapivě pestré a potěšit oko vaše i kolemjdoucích. Jaké rostliny se hodí do podzimních truhlíků?  

Vřesy a vřesovce 

Vřesy a vřesovce patří k nejklasičtějším rostlinám, kterými se na podzim zdobí truhlíky. Na kráse jim to však neubírá. Vřesy a vřesovce jsou odolné rostliny, které zvládnou mráz i sníh a seženete je v různých barevných variantách. Na podzim je vhodné zvolit pozdně kvetoucí odrůdy. Mezi takové patří: Vřesovec růžový a vřes obecný.  

Chryzantémy a hvězdnice  

U chryzantém a hvězdnic můžete vybírat z mnoha barev přes fialovou, růžovou, žlutou nebo růžovou. Jsou nenáročné na pěstování a kvetou až do listopadu. 

Violky a macešky  

Jsou dvouleté rostliny, které jsou nabízené v mnoha kultivarech a nespočetných barevných kombinacích. Mohou být převislé i kompaktní a některé druhy jsou vytrvalé. Mezi ty nejběžnější patří: maceška velkokvětá a drobnokvětá violka ostruhatá.  

Rostliny vyžadují pravidelnou zálivku, ale nenechávejte je v přemokřené půdě.  

Okrasné zelí a okrasné papričky  

Možná by vás to nenapadlo, ale dekorativně působí také okrasné zelí a kapusta ve skupinové výsadbě. Okrasné zelí má listy hladké, zatímco kapusta silně zkadeřené. 

Na pěstování jsou velice nenáročné a vydrží vám v truhlíku až do Vánoc.  

Pro skupinovou výsadbu je můžete kombinovat s okrasnými papričkami, které nejčastěji najdete v barvách červené, žluté či oranžové.  

Co se dále hodí do podzimního truhlíku?  

Pokud vás již zmíněné rostliny nezaujaly, můžete zkusit třeba drátovce, libavky, kostřavy či skalničky. Netřeskům a sukulentům to v truhlíkách bude také slušet.  

Nechcete-li zůstat jen u rostlin, dejte se do sběru šišek, barevného listí nebo větviček šípků a nakombinujte je s dekoračními dýněmi. Zdobení truhlíků může být i skvělou zábavou pro děti, které mohou vyrobit dekorace z kaštanů.