Potraviny pro zahřátí. Víte, jaké to jsou?

V zimě je logické, že je lidem zima. Hlavně je zima těm, kteří se špatně obléknou a následně se vydávají vstříc dobrodružství. Pravdou je, že se však můžete zahřát mnohými potravinami. Nemusíte nosit nejvíce teplé ponožky na světě, stačí, když se zahřejete několika konkrétními potravinami, které vám navíc dodají energii, což v zimě je přesně to, co potřebujete. Nebo snad patříte k lidem, kteří v zimě srší obrovským množstvím energie? 

Jak jsme zmínili, v zimě vynakládáme opravdu velké množství úsilí na to, abychom se konečně dostatečně zahřáli, aby nám bylo teplo a ne zima. Jak jsme zmínili, mnozí lidé se oblékají do několika vrstev, ale daleko lepší je vyzkoušet potraviny pro zahřátí. Takových je opravdu mnoho! 

Med 

K potravinám pro zahřátí patří rozhodně med, který je zároveň jedním z nejlepších přírodních sladidel. I když se jedná o věc zdravou, i v tomto případě platí, že bychom to s ním neměli přehánět. Má totiž daleko více kalorií než klasický cukr, a tak zejména ti, kteří drží dietu, by s ním měli nakládat opatrně. Dopřejte si ho hlavně ve chvíli, kdy je vám zima, jelikož dokáže pořádně zahřát. Stejně tak uleví od nemocí, nachlazení, dokonce i od vyčerpání.  

Křen 

I když ho mnozí lidé nemusí, pravdou je, že právě křen je další spasitel v případě, že je nám zima. Křen nás dokáže ochránit nejen před nachlazením nebo před zákeřnou chřipkou, ale také nás dokáže zahřát. Umí toho ale mnohem více, například podporuje krevní oběh nebo zlepšuje činnost jater. A také dokáže snížit vysoký krevní tlak.  

Horké polévky 

Největším spasitelem jsou rozhodně horké polévky nebo obecně polévky. V zimě jsou vítané jak nejrůznější krémové druhy, tak například klasické vývary, které z těla dostanou nejeden bacil či nejeden vir. Jaká polévka patří k vašim nejoblíbenějším?