Příruční zavazadlo – co v něm nesmí chybět?

Chystáte se na kratší pracovní pobyt nebo na víkendový zájezd v zahraničí?  Pak jistě víte, jak složité může být sbalit vše potřebné do příručního zavazadla. V tomto článku Vám ukážeme, že se nejedná o žádnou vědu a na svou příští cestu budete sbaleni během několika minut.

Než začnete s balením

Než začnete s balením, měli byste si zjistit jednu velice důležitou informaci a to jaké rozměry příručního zavazadla vaše letecká společnost povoluje. Vyhnete se tím nepříjemné situaci na letišti, kde Vás zaměstnanci aerolinky vyzvou k umístění Vašeho zavazadla do kontrolní kovové krabičky. V tuto chvíli často lidé často zjišťují, že velikost jejich kufříku je nevyhovující a musí platit zbytečné poplatky, kterým lze snadno předejít.

Dalším určujícím faktorem je to, jestli se chystáte sbalit do batohu, či kufru. Na víkendové pobyty ve městech doporučujeme kufr. Jedná se o jak pohodlnější (nebudou Vás bolet záda z tahání batohu ), tak i stylovější (svou cestu rozhodně budete chtít sdílet na sociálních sítích ) volbu. Jedinou nevýhodou kufru je jeho váha, která může být vyšší než u výše zmiňovaného batohu. Toto se může cestovatelům vymstít v případě, kdy letecká společnost má omezené nejenom rozměry, ale i váhu příručního zavazadla.

Na co nezapomenout!

První věcí, kterou do svého zavazadla vložíte, by měly být doklady. Jde o občanku, pokud cestujete mimo Schengenský prostor pak i pas, letenku a peníze. Do diáře si pro jistotu napište i telefonní čísla na místní českou ambasádu, policii, záchrannou službu a hasiče. Elektroniku si vždy přichystejte tak, aby se dala při prohlídce jednoduše vytáhnout. Nezapomeňte si vzít nabíječku a powerbanku, pro chvíle nudy se hodí i sluchátka. Nutností je i dobrá kniha nebo časopis a něco na zub. Na letišti jsou potraviny velice drahé, proto je dobré být připraven na to, až Vás začne honit mlsná. Můj osobní tip je tenká deka, která Vás zahřeje ve klimatizovaném letadle a později může sloužit jako slušivá a originální šála nebo přehoz pro večerní procházce po pláži.