Proč udělat check-in online?

Plánujete cestu kolem světa nebo se vydáváte na svůj první let letadlem? Ať už je to jakkoli, při kupování letenek vás může zarazit takzvaný „check-in online“. Jedná se odbavování, na základě kterého dostanete palubní lístek, tedy konečnou letenku, kterou ukážete v době, kdy budete nastupovat do letadla. Check-in se běžně provádí na letištích, ale mnohé aerolinky začínají nabízet i odbavování online. Je to však dobré použít či se raději máme vydat na letiště dřív a odbavit se na letišti?

Odbavování je nedílnou součástí každého letu. Bez odbavení bychom nemohli nastoupit do letadla, protože bychom neměli svůj palubní lístek (tedy letenku). Pokud patříte k lidem, kteří letí letadlem poprvé, jistě víte, že na letišti se doporučuje být minimálně dvě hodiny před odletem. Pokud se však odbavujete online, není zapotřebí být na letišti tak brzy. To je jedna z mnoha výhod check-inu online.

Výhody check-inu online

  • pozdní příchod na letiště
  • nemusí se stát ve frontách
  • automaticky přecházíte k odletové bráně

Výhod check-inu je mnoho. Nejvíce se vyzdvihuje to, že nemusíte chodit na letiště tak brzy, jak jste předpokládali. Pokud byste si svůj check-in neudělali online, museli byste odjet na letiště dříve, jelikož byste museli stát ve frontách na odbavení, které jsou bohužel opravdu dlouhé a zbytečně tím ztrácíte čas. Kromě této výhody je výhodou to, že s palubním lístkem procházíte bránami a přecházíte rovnou k samotné odletové bráně. Nemusíte tedy čekat na to, až vám palubní lístek dají. Už jej máte, což je rychlejší a praktičtější.

Nevýhody check-inu online

  • nelze ho udělat hned při koupi letenky

Jednou nevýhodou online check-inu je to, že se nelze odbavit hned při koupi letenky. Můžete se odbavit jen pár dní před odletem, většinou tři dny před samotným odletem. Za dřívější odbavení se bohužel platí.