Proč vyrazit do Livigna ještě tuto zimu?

Zima se pomalu, ale jistě blíží ke svému konci, což znamená, že je třeba se připravovat na jaro. Ostatně je ještě pár chvil, které můžete strávit na lyžích nebo na podobném sportovním vybavení. Pokud jste ještě letos nebyli na zimní dovolené, vydejte se do Livigna, což je místo, kam se ještě letos rozhodně musíte podívat. Nejen, že je zde málo lidí, ale také je zde teplé počasí a perfektní sníh. To však nejsou jediné důvody, proč do Livigna odcestovat na lyže.  

Pokud jste tedy zatím nebyli na zimní dovolené, nenechte to tak. Jak jsme zmínili, vhodná je oblasti Livigno, což je oblast s mnohými výhodami. Kromě teplého počasí a sluníčka vás čeká ještě několik dalších milých překvapení.  

Čeká na vás nový aquapark 

Lyžování není to jediné, co můžete dělat na zimní dovolené. Na zimní dovolené můžete třeba také plavat v aquaparku. V Livignu se aktuálně nachází nový aquapark, který nabízí nejen možnosti vodních hrátek, ale také tento aquapark slibuje relax. Čekat na vás budou po naježděných kilometrech tobogány, vířivky, také sauny a mimo jiné o bazény se slanou vodou.  

Žádné clo 

Další výhodou oblasti Livigno, které se nachází na hranici se Švýcarskem, je to, že se jedná o bezcelní oblast. Je to poslední bezcelní zóna v rámci celé Evropské unie. Pokud tedy chcete svým blízkým z dovolené něco přinést, můžete právě zde nakoupit lihoviny, pohonné hmoty nebo parfémy či značkové oblečení za naprosto bezkonkurenční ceny.  

Do Livigna za skvělým jídlem 

Každá oblast, kam se podíváte, by se měla samozřejmě ochutnat. I oblast jménem Livigno by se měla ochutnat, přece jenom je zde opravdu skvělé jídlo. Pro livignskou kuchyni jsou typické především bylinky, dále také sušené maso nebo sýry. Zejména sýry stojí za vyzkoušení, přece jenom jsou sýry jsou pro Švýcarsko a zdejší okolí typické.