Pryč s otoky

Mnoho z nás v těchto horkých dnech trápí oteklé nohy, prsty na rukou či nafouklé břicho. Ale je to vážně jen tím horkem nebo děláme něco špatně?

Příčinou otoků je zadržování vody v těle. Proto je třeba zamyslet se nad svou životosprávou. Nebojte, nebudeme vám nutit žádné diety ani speciální jídelníček. Je potřeba dodržovat pár jednoduchých pravidel a otoky budou pryč a třeba i nějaké to kilo půjde dolů díky tomu, že se zbavíte přebytečné vody v těle.

Zde je pár pravidel, nebo také tomu můžeme říkat zásady, které je potřeba dodržovat:

Zásada č. 1

Základním a dovolujeme si říct i hlavní zásadou je dodržování pitného režimu. Ano ne nadarmo to slýcháme ze všech stran. Pro naše tělo je voda velice důležitá. Dokonce na něm závisí funkce orgánů. Proto, když naše tělo dostává vody málo, si ji začne ukládat. Tím se nám začnou tvořit otoky a cítíme se celkově zvláštně až špatně.

Proto začněte navyšovat svůj příjem tekutin. Tělo zjistí, že vody dostává dostatek a začne se svých zásob zbavovat. Bude se cítit lehčí a méně unavení.

Dbejte na kvalitní pitný režim. Kvalitním máme na mysli čistou vodu, kterou si můžete ochutit šťávou z citrónu nebo také pomeranče. Pokud milujete bylinky, můžete si džbán vody obohatit o pár lístků máty či meduňky.

Zásada č. 2

Tato zásada se mnoha lidem nebude líbit, ale je také dosti podstatná. Je potřeba vyřadit ze svého jídelníčku co nejvíce soli. Nelekejte se, nemyslíme úplně, i sůl tělo potřebuje, ale solit je potřeba s rozumem. Proto si svou dávku soli při vaření pomalu snižujte a uvidíte, že i s minimem soli je jídlo chutné.