Retro styl je opět „in“

Módní styly minulosti se opět vrací! A to není řeč jen o módě jako takové. Samozřejmě i v ní se setkáváme s kousky, které nosily čtyřicetileté maminky v mládí. Jejich dcery tedy můžou jásat, protože nemusí utrácet majlant za džínové bundy, šněrovací boty nebo kožichy. Trendy se navrací také v oblasti bydlení. Konkrétně se vrací všem známým a všude proslulý – retro styl.

Pod tímto pojmem si představíme převážně módu, o tom není sporu. Ze všeho nejdříve se nám vybaví dlouhé řasené či „áčkové“ sukně do pasu. Dále také tlusté čelenky, které ženy nosily snad k jakémukoli outfitu. Jistě si vzpomeneme na barvy – ty doslova dominovaly tomuto stylu. S nimi frčely i vzory. Puntíky, geometrické tvary nebo kýčovité květiny měly své čestné místo snad na každém kousku oblečení. S retro stylem se pojí i výstřely v oboru kadeřnictví. Zdvižené ofiny zamotány do spirály byly jasným trendem číslo jedna.

Retro styl se ale netýkal jen těchto oblastí, opravdu byl znát i v domácnostech. Určitě si vybavíte výrazně červené hrnce nebo hrnečky téže barvy, ale navíc s puntíky. Dále vzorované talířky či šálky na čaj. Věřte tomu nebo ne, i tento hit se letos opět navrací.

Nejen v našich kuchyních

Retro vybavení domácnosti se ovšem netýká jen, již zmiňované, kuchyně. Promítá se do jakékoli místnosti doma. Například v ložnici – jelikož se vrací masivní nábytek, skvěle jej doplníte právě doplňky tohoto stylu. Třeba klasické staré budíky, jejichž zvuk je ten neotřesnější, který jsme kdy slyšeli. Nemusíme ho ale natahovat, může sloužit jen na parádu. Obrovským hitem se stala i zrcadla – ta prostorná a velká. Kupodivu se taktéž mohou řadit do stylu retro.

Dominující barvou stále zůstává červená, tudíž i do této barevné kombinace můžete sladit danou místnost vašeho domu. Retro kousků jsou nyní plné obchody, stačí si vybrat. Ty největší poklady ale najdete převážně v obchodním domu IKEA nebo v různých vetešnictvích.