Španělsko není jen o moři!

Španělsko patří pro svou krásu a exotiku mezi oblíbené destinace. I přesto, že se to možná nezdá, je velmi různorodé a každý si v něm může najít to své. S výjimkou lidí, kteří nesnášejí horko, protože to ke Španělsku neodmyslitelně patří.

Turisté zde navštěvují oblasti, které leží nedaleko od moře. Španělsko je totiž známé pro krásné pláže a čisté moře. Mezi nejnavštěvovanější místa patří například Ibiza, Mallorca nebo Malaga. Nejen tyto destinace, ale dělají Španělsko krásnou zemí.

Velká města!

Nejznámějšími města této země jsou bez rozporů Madrid a Barcelona. Tato dvě patří také k největším, přičemž Madrid je hlavním městem. Obě města v sobě ukrývají kus historie, ale některé ulice připomínají spíše New York a to je právě ten důvod, proč jsou tak jedinečné. Můžete zde obdivovat mnoho a nádherných mohutných historických budov, ale zároveň procházet přes moderní bulváry plné různých obchodů a barů.

Mezi nejkrásnější místa hlavního města patří například Palacio de Cibeles, Royal Palace of Madrid, nebo Real Basilica de San Francisco el Grande. Rozhodně byste také měli navštívit ulici Gran Via, na které se nachází například Primark.

Malá městečka jsou skutečnými poklady!

Pokud nemáte rádi přeplněné pláže a netáhnou vás ani velká, najděte si ubytování v nějakém menším městečku. Ta jsou ve Španělsku naprosto úžasná. Sázkou na jistotu je například Corella, která leží poměrně blízko od Pamplony. Pamplona je město, které opravdu stojí za to navštívit. Je krásné opět pro své historické stavby, ale i pro romantické uličky. Možná jste o něm již slyšeli díky závodům býků, které se odehrávají přímo v ulicích města. Další místo, které si v tomto okolí nesmíte nechat ujít je přírodní park Urederra, který vás naprosto uchvátí svými jezírky s průzračně čistou vodou.

Španělsko vás prostě nemůže zklamat. Je to místo plné tance, zpěvu, dobrého jídla a hlavně krásného okolí! Neváhejte a vydejte se procestovat Pyrenejský poloostrov co nejdřív!