Společenské akce, boty a doplňky

Ples vždy berte jako mimořádnou společenskou událost a řádně se na ni připravte. Kostýmek nebo halenka se sukní se rozhodně nehodí. Do vašeho šatníku si pro strýčka příhodu pořiďte alespoň jedny večerní šaty. Ty by měla každá žena mít ve svém šatníku. A pokud jste opravdu žena každým coulem, jedny šaty nestačí.

Pokud zrovna do společnosti nechodíte až tak často, pořiďte si model, co až tak snadno nepodléhá posledním módním trendům. Klasika a nadčasová elegance v kombinaci se střihem, který vám dobře padne, spolehlivě zabere. Propojte ji s lichotivou barvou, která vám jde k pleti, a vždy zabodujete, ať už je vám právě osmnáct nebo osmdesát.

Boty

Na večerní slavnostní akce si nikdy neobouváme botyběžně nošené třeba do zaměstnání. Materiály používané na společenské šaty jsou jemné. Proto by i boty měly působit křehkým a luxusnějším dojmem střevíčků jako pro popelku. Na ples se nosí i lodičky na vysokém a úzkém podpatku z lakované kůže, u kterých si musíte dát pozor na puchýře, bývají totiž tvrdší. Perfektní volbou je i satén, který je jemný a měkký.

Špička by měla být uzavřená a totéž platí i o patě. Pokud se zhlédnete přece jen ve střevících s otevřenou špičkou a jedná se o méně formální příležitost, volte do nich speciální punčochy s volnými prsty. Na punčochy nezapomínejte nikdy, jsou naprostou samozřejmostí a dorazit bez nich se opravdu považuje za společensky nepřípustné.

Doplňky

Každá správná dáma si s sebou bere malou kabelku na to opravdu nejnutnější. V případě plesu se nosí elegantní psaníčko, které je nejlépe v barvě šatů. Volba šperků závisí na šatech a je to trochu oříšek. Pokud je večerní róba sama o sobě již dost nápadná, šperky vynechte nebo volte pouze decentní náušnice. Naopak jednoduché černé či jinak jednobarevné šaty skvěle doplní klasický perlový náhrdelník. Styl a délku náhrdelníku vždy volíme i podle tvaru výstřihu šatů.

Puncem pravé elegance jsou rukavičky, které mají být tmavé, případně sladěné s barvou vaší róby. Opět rozhoduje délka. Ke krátkým šatům se volí rukavičky v délce k zápěstí a k těm dlouhým pak vysoké, končící nad loktem.