Tipy, jak vypěstovat kalistemon
Znáte atraktivní okrasnou rostlinu jménem kalistemon? Možná rostlinu neznáte pod tímto názvem, ale spíše pod názvem štětkovec citronový. Obě jména označují rostlinu, která člověka zaujme na první pohled. Pochází až z daleké Austrálie a je pro ni typické její aroma. Stačí, když si lístky rostliny promnete mezi prsty a ucítíte citron. I proto dostal přídavek “citronový”.
I když se jedná o exotickou rostlinu, nemusíte se obávat toho, že by se vám ji nepodařilo vypěstovat. Díky několika konkrétním tipům budete hned vědět, jak na pěstování této rostliny, která klidně může dorůst až do tří metrů.
Světlo ke svému životu potřebuje
Pokud se chcete radovat z úspěšného pěstování kalistemonu, měli byste rostlinu umístit na sluníčko. Světlo totiž k životu potřebuje. Dokonce mu nevadí ani přímé sluníčko. Právě naopak – dalo by se říct, že právě přímé sluníčko rostlině prospívá. Proti čemu by však rostlina měla být chráněná, tak proti výkyvům teplot.
Zaléváme opravdu vydatně
Jelikož si štětkovec citronový libuje na sluníčko, neměli bychom zapomínat na jeho zalévání. Zálivka by měla být opravdu vydatná, ale pozor si dejte na přemokření. Raději předtím, než rostlinu zalijete, zkontrolujte její substrát, zdali je dostatečně suchý, respektive zdali není příliš vlhký.
Hnojíme ve vegetačním období
Chcete se chlubit krásně kvetoucí rostlinou? Pak byste neměli zapomínat na hnojení, protože právě hnojení je základ úspěchu. Hnojíme zejména ve vegetačním období čili od jara do podzimu, a to ideálně hnojivem, které neobsahuje vápno. Hnojíme konkrétně jednou za čtrnáct dnů, to bohatě stačí.
Rychle domů, než přijdou první mrazy
Pěstitelé štětkovce citronového musí být v pozoru zejména na podzim. Hned, jak se ohlašují zimní mrazíky, by měli zakročit a rostlinu přenést domů. Rostlina se domů přenáší ještě před úderem prvních zimních mrazíků, protože zimu rostlina zkrátka nesnese. Doma jí dopřejte nejméně pět stupňů, při této teplotě ještě dokáže setrvat.