Tři typy oblíbených matrací. Na kterou vsadíte vy?

Zjistili jste, že je vaše matrace už celkem proležená a že byste si zasloužili novou? V takovém případě se už asi poohlížíte po vítězi. Při výběru matrace je velice důležité, abyste se informovali o použitém materiálu. Každý materiál, ze kterého je matrace vyrobená, má zcela jiné vlastnosti. Důležité je také vybírat si podle tvrdosti (každý člověk potřebuje jinak tvrdou matraci) a samozřejmě se nesmí zapomínat ani na výšku. 

Aby byl výběr postelové matrace snazší, rozhodli jsme se vám vypíchnout tři typy nejoblíbenějších matrací na trhu. Patří k nim pěnová matrace, pružinová matrace a latexová matrace. 

Latexová matrace

Nejdříve začněme tou vůbec nejluxusnější matrací. Latexové matrace jsou vysoce kvalitní matrace, které jsou vyrobeny ze syntetického latexu. Tohoto materiálu by se uvnitř matrace mělo ukrývat velké množství. Pakliže je obsah latexu v matraci zanedbatelný, kvalitou se matrace rovnají například pěnovým matracím. A jelikož jsou latexové matrace dražší záležitostí, nechcete, aby se rovnali svou kvalitou matracím pěnovým, které jsou za hubičku.

K výhodám latexových matrací patří především to, že jsou antialergické a také prodyšné. Navíc se dokonale přizpůsobují tělu a rychle se vrací do původní polohy. 

Pružinová matrace

Co se týče pružinových matrací, ty v posledních letech prošly opravdu velkým progresem. Už to dávno nejsou matrace vrzající a nepohodlné, jaké je známe z dětství. Dnes jsou pružinové matrace velmi kvalitní a je na nich radost usínat. Zejména pokud upřednostníte před bonellovými matracemi taštičkové matrace, které v sobě ukrývají obrovské množství pružinek zajišťující kvalitní spánek.

K výhodám pružinových matrací patří především prodyšnost, vysoká nosnost a také nižší riziko výskytu a množení roztočů.

Pěnové matrace

Rozhodně nejpopulárnějšími matracemi na trhu jsou pěnové matrace, které jsou cenově dostupné. Umí se přizpůsobit tlaku těla i teplotě těla, což kdejaká matrace neumí. Na trhu jsou navíc k dostání i oboustranné matrace, které jsou vhodné pro ty, kteří ještě neví, jestli jim vyhovuje matrace tvrdší nebo měkčí. 

K výhodám pěnových matrací patří především stopnutí bolesti zad a také možnost umístit na polohovatelné rošty.