Vitamin C nenajdeme jen v citrusech, ale také v jiných potravinách. V jakých?

Zejména během podzimu a zimy se snažíme upevnit svůj imunitní systém. Přece jenom na každém rohu na nás číhají viry a bakterie, proti kterým se musíme chránit a kterým chceme vzdorovat. Pokud patříte k lidem, kteří chtějí do svého těla dostat vitamin C, který je známý tím, že upevňuje imunitní systém, nezaměřujte se jen na konzumaci citrusů. Na pultech obchodů najdeme zcela jiné potraviny, které obsahují daleko více množství vitaminu C než zmiňované citrusy, o nichž se mezi lidmi tvrdí, že obsahují vitaminu C nejvíce. Tak to ale opravdu není.  

Abyste do svého těla dostali skutečně tolik vitaminu C, kolik tělo potřebuje a vyžaduje, přinášíme tipy na konkrétní potraviny, které se vyplatí do jídelníčku rozhodně zařadit.  

Jahody 

I když období jahod je už dávno za námi, pravdou je, že se stále v obchodech na pár jahod narazíme. Udělejte si proto zásobu, jahody jsou skutečně to, co vám upevní imunitní systém. Právě v jahodách se totiž ukrývá obrovské množství vitaminu C, které tělo potřebuje, aby mohlo vzdorovat náporu virů a bakterií. Kromě toho jahody obsahují i vitaminy, minerály a další blahodárné a tělu prospěšné látky.  

Ananas 

Ananas míváme na stole hlavně během vánočních svátků. Málokdo však ví, že právě ananasy obsahují obrovské množství vitaminu C. Podle všeho obsahují také enzym zvaný bromelain, který pomáhá při trávení bílkovin. Zmíněný enzym obsahuje jen málokteré ovoce a málokterá potravina, ananas je jedním z mála.  

Kedlubna 

Vypěstovali jste si letos na zahradě kedlubnu? Pak jste udělali dobře, protože právě kedlubna obsahuje obrovské množství vitaminu C v sobě. Kromě toho obsahuje i další vitaminy, jako jsou vitaminy B, K nebo A a E, ale také obsahuje i další minerální látky, které tělo potřebuje ke svému správnému a bezproblémovému fungování.