Vybíráte postel? Dbejte i na design

Ložnice je oáza klidu. Když máte náročný den v práci, jediné, na co se těšíte, je chvilka, kdy ulehnete do postele s dobrým čajem a ještě lepší knížkou. Mít kvalitní postel je velice důležité, protože pokud máte postel nekvalitní, nikdy se dobře nevyspíte, což znamená, že nikdy nebudete mít dobrou náladu. Kvalitní spánek je však většinou otázka matrace. Rám postele může být jakýkoliv. Jestliže toužíte po moderní ložnici, rám postele by měl být stylový.

V dnešním světě touží kdekdo po moderní domácnosti. Každý chce mít domácnost hezčí, než má soused od vedle. Při zařizování domácnosti tak dbáme na nejrůznější módní trendy, o nichž se dočteme v časopisech a magazínech o bydlení. Nejvíce dbáme na moderní obývací pokoj, kde se scházejí návštěvy, poté však dbáme právě i na ložnici, protože se v ní musíme cítit příjemně a dobře, když je to naše oáza klidu.

Moderní ložnici by měla dominovat postel. Rám postele nemusí být stoprocentně kvalitní, hlavně ať je kvalitní matrace, ale stoprocentní musí být po té designové stránce. My vám nyní poradíme, jakou postel se vyplatí koupit do moderně zařízené ložnice.

Masivní postel

Jestliže máte rádi výrazné věci, sáhněte po masivní posteli. Masivní rámy postele mohou být z různého typu dřeva a můžou být různě barevné. Pokud si koupíte masivní postel, máte zaručeno, že se bude jednat o dominantu celé ložnice.

Do ložnice, kde máte masivní postel, se hodí i noční stolky ze stejného materiálu a taky se do ní hodí masivní závěsy, přes které neprojde světlo.

Kovová postel

Pokud však toužíte po jemnější ložnici, která bude sice moderní, ale nemá zaujmout elegantností, ale spíše jednoduchostí a roztomilostí, sáhněte po kovové posteli, která nemá čelo postele plné, ale spíše takové ozdobné – jako pro princeznu.

Do ložnice s touto postelí se hodí spíše jemné doplňky – místo závěsů volte raději záclony, na okenní parapety dejte roztomilé svícny se svíčkami.