Zakousněte se do jablka a udělejte tak něco pro zdraví!

Když se řekne ovoce, většina z nás jako první pomyslí na jablka. Není divu, jablka jsou zkrátka všude. Z jejich podoby a názvu těží nejen potravinářský průmysl, ale také firma, která na trh přináší žádané technické vymoženosti. S příchodem podzimu tyto sladké plody najdete kromě supermarketů také na stromech v českých zahradách.  Využijte dostupnosti a zařaďte toto sezónní ovoce do vašeho jídelníčku. Proč?

Jablka vám pomůžou při boji proti infekcím, podpoří detoxikaci organizmu, přirozeně podpoří hydrataci vašeho organizmu, dodají vám vitalitu a dobrou náladu!

Odkud odebírat?

Toto ovoce obsahuje spoustu vitamínů a pro tělo prospěšných látek. Spousta z nich se skrývá přímo ve slupce. Ta obsahuje železo, fosfor, draslík, hořčík a vápník, dále pak vitamín C, karoten a vlákninu. Jablka proto neokrajujte. Zbytečně byste se pak připravili o to nejcennější.

Možná také vy konzumujete jablka bez slupky z důvodu obav z postřiků a jiných chemických ošetření, která se na ovoce a stromy při pěstování aplikují. Tyto látky mají ale celkový vliv na ovoce, ne pouze na jeho slupku.

Ideální ke konzumaci jsou tedy jablka, která vyrostou u vás na zahradě. Nemáte doma ovocné stromy? Nevadí. Pro chemicky neošetřovaná jablka se můžete vydat také do ovocných sadů, kterých je v České republice spousta. Obvykle nabízí jablka za přijatelnou sadu, a dokonce si je mnohdy můžete sami natrhat a vybrat tak ta nejlepší. Další možností je nákup bio jablek v supermarketech, zde si ale za nákup můžete připlatit.

 Jablečná síla…

Co vše toto ovoce tedy dokáže? Kromě množství potřebných látek, které dodá, také pozitivně ovlivňuje metabolismus. Posílí imunitu, cévní soustavu a pomůže stabilizovat hladinu cukru v krvi.

Navíc látka pektin, která je v jablku také obsažená na sebe dokáže navázat přebytečné tekutiny a toxické látky a odvede je z těla ven. Toto ovoce tedy přispívá k detoxikaci organizmu. Uleví vám také od průjmu nebo zácpy.