Zamioculcas – pokojovka, která si žije svým vlastním životem

V dnešní době najdete květinářství na každém rohu. Většinou si však pánové chodí do květinářství jenom pro nějakou kytku ženě k narozeninám, ale mnohdy by nebylo špatné, kdyby se místo klasického pugétu koupila třeba nějaká pokojová rostlina. Hlavně třeba tehdy, pokud jste se zrovna přestěhovali do nějakého nového bytu a přítelkyně neustále přemýšlí, jak byt zútulnit. Právě na takové účely jsou květiny jako dělané.

Samozřejmě při výběru květiny dbejte na to, aby se o ni naprosto fantasticky staralo. Mnohdy vítězí hlavně takové rostliny, o které se nemusíte starat vůbec. Navíc jestli nevíte, zdali je vaše partnerka starostlivá o pokojové rostliny, pak raději sáhněte po té nejvíce krásné, ale která si nevyžaduje takřka žádnou péči. Jedna taková rostlina naštěstí existuje – jaká to je?

Říká se mu zazík! Znáte ho?

Pod přezdívkou „zazík“ ho možná znáte. Jedná se o stálezelenou rostlinu zamioculcas, kterou poznáte tak, že se postupem svého růstu zvětšuje, rozšiřuje a jeho listy jsou krásné lesklé, oblého tvaru. U této rostliny si můžete být jisti, že si žije svým vlastním životem. Nepotřebuje nic ojedinělého, spokojí se s klasickým standardem, který této rostlině chcete věnovat.

Jak se o ni správně starat? Kdy ji zalévat, kdy zamioculcas kropit?

Co se týče péče, pak dbejte hlavně na to, abyste ji sem tam zalili. Nejlepší není určovat jeden den, během kterého budete rostlinu zalévat, ale raději si stanovte to, že budete kontrolovat, zdali je hlína suchá. Pokud bude, rychle do ní lijte vodu.

Zazík má však jeho krásné lesklé listy sice skvělé v tom, že to vypadá, že vám hezky prosperuje, i když se o něj vlastně vůbec nestaráte, ale jsou však i špatné v jednom ohledu – ulpívá na nich prach. Proto ho jednou za čas řádně pokropte, abyste tak zamezili prachu na krásných listech této květiny.