Zázračnost obsažená v plodech goji

Sladkosti, sladkosti a znovu sladkosti – máme na ně neuvěřitelnou chuť především tehdy, kdy se snažíme začít se zdravým životním stylem. Dbáme na vyvážený a pestrý jídelníček, ovšem banány nebo pomeranče na svačinu nám opravdu chuť na sladké nezaženou tak, jak jsme se domnívali.

Zrovna v okamžiku, kdy si vybíráme v supermarketech biopotraviny, ovesné vločky nebo chia semínka, objeví se za rohem sleva na oblíbenou mléčnou čokoládu. Hříchem by byla samotná koupě, ale i ponechání čokolády v regálu na pospas jiným lidem, protože za takovou cenu se zkrátka musí koupit.

Pokud se k vám dostaví pokušení v podobě sladkostí, nepodléhejte jim. Naštěstí existuje potravina, která vás chuti na tyto nezdravé věci ráda zbaví. Jedná se o plody goji.

Plné vitaminů i jiných minerálních látek

Plody kustovnice čínské (tak zní správný název tohoto zázraku) dodá pocit nasycenosti. Nemáte potřebu se tedy přejídat a pocit hladu se nedostaví tak rychle jako obvykle. Jelikož také napomáhají k rychlejšímu spalování tuků, ocení tuto potravinu i ti, kteří se už delší dobu snaží zhubnout. Jestli ji přidáte do svého jídelníčku, můžete si být jisti, že brzy zpozorujete výsledky. Tato superpotravina 21. století v sobě nese i velký podíl betakaroténu. Řadí se tedy mezi nejlepší antioxidanty vůbec. Pokud si ji nepřidáte do svých jídel dne, je možné je najít i jako součást doplňků stravy.

Plody goji nepomáhají jen při hubnutí, ale také posilují naši imunitu. Jsou totiž obrovským zdrojem vitaminů, a to převážně C pro pleť, B pro paměť a E proti stárnutí. Obsahují taktéž velké množství látek, jež tělo vyžaduje. Zejména se jedná o zinek, vápník, fosfor či železo.

Potravina tedy není pro naše tělo ničím škodlivá, naopak je pro tělu velmi prospěšná. Doporučuje se i lidem s poruchami spánku, protože zcela odbourává stres a spánek je od té chvíle vždy kvalitnější a lepší.