Jak zdravě začít den i bez nezdravé kávy?

Každý nějak startuje svůj den. Většinou se startuje den tak, že se nestíhá, protože se zaspí, poté se bohužel nestíhá ani posnídat, a to je samozřejmě špatně, protože snídaně je základ každého správně prožitého dne. Měli bychom dbát na to, abychom dobře snídali, protože jinak nebude náš den tak dobrý, jakým by mohl být. Ostatně je taky nutné vědět, jak bychom měli den dobře startovat. Kávou, kterou si většinou koupíme po cestě do práce, a kterou většinou vypijeme za pochodu ještě ve své horké podobě, den rozhodně začít nesmí. Ovšem káva většině z nás vykouzlí úsměv na rtech.

Jistě, na kávu je většina z nás zvyklá, ale není to vůbec to nejlepší, co si můžete takto z rána dopřát. Sice je káva skvělá v tom, že vám na chvilku uleví od únavy, ale poté, jak kofein vyprchá, na vás únava spadne v mnohem šílenějším množství. Navíc káva jako taková není zrovna to nejzdravější, dokonce ovlivňuje i barvu našeho chrupu. Trochu si přivstaňte a udělejte si zdravou snídani tak, jak to má být.

Co pít místo kávy?

Existují dvě varianty, co pít místo kávy. Není to však ani zelený čaj, který má naprosto stejné účinky jako káva, ale jsou to smoothies a voda s citronem. Tyto dvě verze jsou naprosto skvělé proto, že vám do těla dodají to potřebné, co byste za den měli přijmout. Navíc do těla dáte potřebné množství vitaminů, a tak na vás během dne nebudou moct žádné viry ani bakterie, které na vás během dne čekají.

Kdy si dát vodu s citronem?

Jestliže máte nějakou snídani v podobě vajíček nebo müsli, pak si k tomu dejte vodu s citronem, která by měla být vlažná – ani ne studená, ani ne horká, protože obě tyto verze znamenají pro naše tělo šok. Navíc voda s citronem působí jako skvělá detoxikace, a tak očistíte tělo už z rána.

Kdy si dát smoothie?

Jestliže ráno opravdu zaspíte, pak je nejlepší verzí si udělat smoothie na cestu. Naházíte jenom potřebné ingredience do smoothie makeru a poté jenom vychutnáte nápoj, který je pro vás nápoj, ale také i snídaně v jednom.