Zhubněte s pomocí jídla! Potraviny na hubnutí, které zatřesou s nechtěnými kilogramy

Nejde vám hubnutí podle plánu, i když se doslova mučíte v posilovně pětkrát týdně? Máte pocit, že byste měli vidět lepší výsledky, než které vám ukazuje váha? Na vině možná není dostatek pohybu, ale jídlo. I když se snažíte jíst pravidelně, zdravě a vyváženě, možná ve svém jídelníčku postrádáte potraviny na hubnutí, které umí zatřást s nechtěnými kilogramy. Minimálně patří k věcem, které podpoří metabolismus, a tím výrazně zvýší rychlost spalování tuků.  

Fazole pro rychlejší látkovou výměnu 

Mezi potravinami na hubnutí bychom našli hromadu luštěnin. Za zmínku stojí předně fazole, které urychlují látkovou výměnu a usnadňují odvodnění organismu. Kromě jiného napomáhají udržet delší pocit sytosti, tudíž nemáte tendenci se přejídat či uždibovat sladkosti, které vám dřímají v kredenci.  

Abyste se vyhnuli nadýmání, které bohužel luštěniny včetně fazolí způsobují, je dobré fazole před vařením namočit. Nejen, že se tím zkrátí doba vaření, ale taktéž se vyhnete tomu, že budou působit nadýmavě.  

Grapefruit pro rychlejší spalování tuků 

Citrusy nepřináší do těla jenom dostatek vitaminu C, který potřebujeme pro pevnější imunitu. Kromě jiného se jedná o ovoce, které dokáže zrychlit spalování tuků. Tím však výčet benefitů tohoto exotického druhu citrusů nekončí. Kromě jiného budeme mít menší potřebu jíst, také dodáme do těla nepostradatelné minerální látky, a nakonec snížíme krevní tlak.  

Chilli papričky jako nejsilnější spalovač tuků 

Chcete podpořit hubnutí? Možná jste investovali do spalovačů tuků, o kterých se říká, že fungují. Lépe byste však udělali, kdybyste místo pilulek a tabletek vsadili na obyčejné chilli papričky, které jsou často označovány za nejsilnější spalovač tuků.  

Umí totiž v těle vyvolat tepelné reakce, které zrychlují metabolismus, což vede k rychlejšímu spalování nechtěných tuků. Díky chilli papričkám se využívá více tuku jako palivo. Tento efekt trvá po dobu několika chodit, tedy nejen v moment, kdy papričku sníte.