Za jaké nemoci může lenost?

I když většina lidí doslova umírá, když dostane rýmičku, věřte, že jsou mezi námi daleko horší nemoci, které člověk může dostat. Zatímco za některé může slabý imunitní systém, který se lehce nechá napadnout bakteriemi či viry, za jiné nemoci mohou naše geny. A pak je tu další důvod nemocí, a tím je lenost. Věděli jste, že lenost může například za choroby srdce? 

Choroby srdce způsobené leností 

Zejména v posledních měsících, kdy jsme byli odkázáni jenom na sebe ve svých domácnostech, jelikož jsme prakticky nikam nemohli chodit, řada lidí propadla lenosti. Jenže to je něco, čemu je dobré se rychle odnaučit, jinak nás mohou postihnout nemoci, se kterými bychom se jinak potýkat nemuseli. Mluvíme konkrétně o chorobách srdce, které jsou často způsobené právě nedostatkem pohybu či s nadváhou, která se s leností bohužel pojí.  

Jelikož jsou choroby srdce jednou z nejčastějších příčin úmrtí v České republice, řada doktorů apeluje na to, aby lidé žiji aktivněji a prakticky denně dělali něco pro své zdraví. Člověk se nemusí vzdávat oblíbeného seriálu a zároveň nemusí trávit hodiny v posilovně. Stačí jen jít do obchodu pěšky místo toho, aby se jelo autem.  

Cukrovka je taktéž způsobená leností 

Dalším onemocněním, za které může taktéž lenost, je cukrovka. Samozřejmě za cukrovku se nemůže ve všech případech, ale velice často za cukrovkou druhého typu lenost stojí. To ostatně potvrzují i lékaři, kteří konstatují, že za cukrovkou stojí nedostatečná fyzická aktivita.  

A opět i této nemoci lze předcházet jenom tak, že se začne chodit pěšky a začne se klást důraz na lepší stravování, které bude postrádat smažené potraviny a naopak které bude obsahovat spíše zeleninu, ovoce a potraviny obsahující tělu potřebné živiny, jako jsou minerály, aminokyseliny a další látky.  

Lenost dále může například za psychické problémy či za obezitu.