Chia semínka – bohatý zdroj vápníku

Dodržování pravidelného jídelníčku je často ten nejtěžší úkol, který nám může hubnutí dát. Příprava hlavních chodů zabere velké množství času. K tomu se musí dbát na správné složky ve stravě. Denně bychom měli přece do svého těla dostat potřebné množství vitaminů, bílkovin, vápníku, železa a jiného. Kontrolovat si kvalitu a vyváženost je ovšem tak těžké! Mnohdy je stravování právě to, proč nemůžeme zhubnout ani o centimetr v pase či o jedno číslo na váze.

Zdravý a pestrý jídelníček a jeho dodržování ale představuje osmdesát procent úspěchu. Pokud vytrváte, výsledky se dostaví. Nevzdávejte to těsně před cílem. Abyste to nevzdali, existují tzv. pomocníci při hubnutí. Nejedná se o žádná kouzla či bylinky babičky bylinkářky. Jedná se produkty, které pomáhají snižovat kila pomocí toho, že vyvolají pocit nasycenosti. Nemáte se tedy tendenci přejídat, ani si nakládat zbytečně velké porce hlavních jídel dne.

Převážně se jedná o plody goji a chia semínka. Především chia semínka zaznamenala v posledních letech zvýšení oblíbenosti. Asi začalo čím dál více lidí posilovat a stravovat se zdravěji. Tento produkt je skvělý v tom, že obsahuje až o pětkrát více vápníku než například mléčné výrobky. Navíc společně s vlažnou vodou dodá našemu tělu pocit sytosti. Vytvoří uvnitř těla gel, který zevnitř hydratuje náš metabolismus. Díky tomu docílíme delšího udržení naší energie. Při jakémkoli pohybu či sportovní aktivitě tak ze sebe dáte víc než pouhých sto procent. Spálíte o mnohem více kalorií než při běžném tréninku. Větší porce energie je tedy vždy k užitku, nikoli ke škodě.

Hlavně kulturisté ocení jednu vlastnost, a to udržení svalové hmoty. Mimo vápník v sobě semínka nesou i vysoké procento bílkovin neboli proteinů, a bez nich se svaly opravdu neobejdou. Nejen, že nám potřebné bílkoviny dodají, ale také nám je pomůžou lépe strávit.