Cyklovýlety jsou stále oblíbenější – kam se vydat na kole

Léto je v plném proudu, proto se není čemu divit, když řada lidí využívá teplého počasí nejen k dovoleným, ale alespoň k nějakým těm výletům, mezi něž patří rozhodně třeba návštěva zámků a hradů nebo dále také zoologické zahrady, což jsou aktivity, které jsou oblíbené zejména u zamilovaných párů a taky u rodičů s dětmi, kteří nevědí, kam se s dětmi během prosluněného víkendu vydat. Je ovšem nutné zmínit, že výlety se nemusí nést jenom v takovém odpočinkovém duchu, ale že takové víkendové výlety mohou být i o sportu, ať už se na takové výlety vydává opravdu každý.

Pokud vás zaujaly sportovní výlety, díky kterým dokonale využijete svůj volný čas a budete tak čerpat z krásného počasí, které na druhý den může být úplně jiné, pak byste se měli soustředit především na cyklovýlety, které jsou stále oblíbenější a oblíbenější. Není se čemu divit, nejen že se u takového sportu řádně zapotíte, ale na druhou stranu i něco uvidíte a něco poznáte. Chce to jenom vědět, kam se podívat.

• Bikerské Rychlebské a Lipovské stezky

Mezi oblíbené cyklistické trasy patří především Rychlebské a Lipovské stezky. Jedná se o stezku spíše pro horská kola a pro ty, kteří chtějí ujet co nejdál a urazit co nejvíce kilometrů. Tato trasa je opravdu velmi dlouhá, proto není pro jen tak někoho. Samozřejmě se na ni můžete vydat jenom tak oddychově, kdy poznáte nezaměnitelně krásnou krajinu Rychlebských hor a Horné Lipové.

• Páteřní cyklostezka u Baťova kanálu

Pokud jste obyvatelem Zlínského kraje nebo pokud v tomto kraji trávíte svou dovolenou, pak byste rozhodně měli vzít kolo a vydat se na páteřní cyklostezku u Baťova kanálu. Baťův kanál patří mezi nejoblíbenější turistické atrakce na Východní Moravě a málokdo ví, že nejen na lodi, ale také na kole ho můžete fantasticky vidět a poznat z blízka. Délka celé cyklostezky je osmdesát kilometrů, a tak si dáte pěkně do těla.