Jak vybrat trampolínu na zahradu 

Trampolína na zahradu je skvělý cvičební nástroj a zábavný prvek, na kterém si můžete zaskákat a vydovádět se. Jak však vybrat tu správnou trampolínu na zahradu? Tak aby vyhovovala vám a vaší rodině. 

Podle čeho vybírat 

Při výběru trampolíny je potřeba nejprve zjistit, kolik prostoru máte na její umístění. Existují trampolíny různých tvarů, které se hodí do rozličných prostor. Oválné, čtvercové i obdélníkové. Nejmenší trampolíny měří 100 cm a největší až do 500 cm. Při výběru je důležitá také nosnost. Ta je různá, avšak platí, že čím těžší trampolína, tím má pevnější povrch. Pro menší děti se hodí trampolíny s nižší nosností, aby se jim lépe skákalo.   

Kolem trampolíny by měl být volný prostor. Její umístění si dobře vyberte. Měla by stát na rovném povrchu, nejlépe trávě. Kvůli bezpečnosti není vhodné stavět trampolínu na beton nebo dlažbu. Můžete ji podložit i gumovou podložkou. Povrch, na kterém stojí, by měl být měkký, aby se její konstrukce příliš neopotřebovávala při nárazech na pevné dlažbě. 

Montáž trampolíny 

Bezpečnostní prvky jsou důležitým kritériem výběru. Je potřeba, aby trampolína měla ochrannou síť, kotvící šrouby a ochranu pružin. Montáž byste měli provádět podle návodu. Jako první je potřeba smontovat rám a na ten pružinami upevnit odrazovou plochu. Následně namontujte ramena a ochrannou síť. Vše pořádně upevněte a zkontrolujte, aby byla trampolína bezpečná. K montáži budete potřebovat šroubovák, plochý klíč, napínací hák, rozpěrky, matice a podložky. 

Měla by být ukotvená v zemi, aby se nepohybovala při skákání. Trampolína bude dělat radost vám i vaší rodině. Její montáž není složitá a je to dobrý způsob, jak si protáhnout tělo. Můžete si zkoušet i různé triky nebo také přemety. Jumping na trampolíně je oblíbený a moderní sport, který získává na stále větší oblibě.