Na co se klade důraz v moderní koupelně?

Mít moderní domácnost je přáním nejedné mladé rodiny. Jelikož se však trendy mění jako na běžícím pásu, může být takové zařizování vysněného interiéru poněkud náročnější. Naštěstí například v koupelnách se to na chvíli zastavilo, a tak se do zařizování můžete s klidným svědomím pustit. Co by tedy v takové moderní koupelně nemělo chybět kromě LED zrcadla?

Minimalismus, komfort a přírodní materiály

Každý bytový design můžeme konkretizovat a specifikovat. A u moderní koupelny to není jiné. V moderních koupelnách se snoubí minimalismus, pohodlí a také přírodní materiály. Ostatně tak hovoří bytoví designéři, kteří definovali koupelnové trendy tohoto roku. 

Při zařizování koupelen se proto snažte o maximálně přirozený návrat k přírodě, kdy však hledejte moderní a praktická řešení a maximální komfort. Osobitost samozřejmě nemusíte nutně upozaďovat, ale spíše ať vyniká zmiňovaná trojice.

V praxi se tak váš výběr bude zaměřovat na dřevo, zemité barevné odstíny nebo jedinečné textury, o něž u přírodních materiálů rozhodně není nouze. Zelenou kromě dřeva bude mít také mramor, případně kámen nebo beton, což jsou materiály, jež mohou s klidným svědomím položit základní kámen každé takové moderní koupelny.

Čistota především

Ještě jednou však budeme apelovat na onen minimalismus. Čistota je to, co musí hrát v takovém příbytku hlavní roli. Otevřený prostor je alfou a omegou a pokud koupelna není zrovna největší, běžte stranou od tmavých odstínů a dejte přednost spíše neutrálním světlým tónům. 

Zmiňovaný mramor se do koupelen, ve kterých má hrát čistota prim hodí nejvíce a nejlépe. Případně, že byste přece jenom toužili po nějakém výrazném tmavém prvku, volte černý kov, z něhož může být vyrobena například vodovodní baterie.