Šaty letošního podzimu. Co se nosí i za sychravějších dnů?

Přemýšlíte nad tím, že byste ještě šaty ponechali nějakou dobu ve skříni? Pak uděláte dobře! Šaty nejsou jenom synonymem léta, nosí se také na podzim. Udělejte si během sychravějších dnů radost a pořiďte si nějaké z těch, které se na podzim budou jednoznačně nosit. Máme pro vás rovnou několik tipů! Ovšem nezapomeňte, že na podzim se šaty kombinují trochu jinak. Upusťte od balerínek nebo sandálků, vsaďte spíše na kotníkové boty nebo kozačky nad kolena, které jdou s šaty perfektně dohromady.  

Květiny na šatech kvetou i na podzim 

Už je tomu nějaký ten pátek, co se do módy dostaly květinové šaty. Zprvu však nebyly zrovna úspěšné, ženy jim nemohly přijít na chuť. Jenže když se s postupem času k tomuto kousku přidávaly další retro modely, bylo jasné, že se alespoň v módním světě vrátily devadesátky a že je to přesně to, co se nosit bude. A tak ženy právě tyto šaty nosí velice aktivně a kupují si neustále nové a nové modely.  

A dělají ostatně dobře. Tyto šaty totiž nevynosí jenom v létě, ale také na podzim. Květinové šaty totiž vykvetou i během sychravějšího ročního období. Jen tedy sáhněte spíše po vhodnějších tónech, jako je hnědá, bordó nebo fialová či zelená. Tlumenější tóny jsou pro podzimní šaty přece jen trochu vhodnější.  

Úpletové šaty se nosí také  

Co dalšího se aktivně nosí? Jsou to úpletové šaty, které jsou taktéž na trhu už nějaký ten pátek. Pokud vám vadí vítr, nízké teploty, pokud chcete nosit šaty i na podzim, ale zároveň se vlastně chcete zahřát, pak jsou úpletové šaty to pravé. Mluvíme konkrétně o svetrových šatech, jež jsou k dostání pravděpodobně ve větším množství než vloni, kdy se teprve dostávaly do světa módních trendů.  

Pokud si ale pořídíte úpletové šaty, pamatujte na jednu věc, a sice na správnou péči. Úpletové šaty totiž mají tendenci se žmolkovat nebo měnit svůj tvar. Zjistěte si proto dopředu, jak se o takový kousek starat.