Jak je to vlastně s tím zeleným čajem?

Jelikož aktuálně chce žít řada lidí zdravým životním stylem, vypukává řad spekulací o tom, jak se vlastně zdravým životním stylem má žít. Je to asi i o pohybu i o pitném režimu, co se musí dodržovat, ale hlavní bod spočívá ve stravování. Mnoho lidí začíná se zdravým životním stylem hlavně proto, že chtějí zhubnout, a tak do svého jídelníčku nepřidávají jenom to, co by přidat měli, ale hlavně přidávají nejrůznější pomocníky, které údajně mají s hubnutím pomoct.

Co se však týče těchto pomocníků – nic není tak, jak se zdá. Pomocníci jsou sice pomocníci, ale musí se mít na paměti, že pomocníci tu jsou jenom tehdy, kdy opravdu poctivě dodržujeme zásady zdravého stravování. Jinak tu zkrátka nejsou – bohužel. Ženy si klamně myslí, že pokud budou jíst chia semínka a plody goji, najednou díky nim zázračně zhubnou, ale tyto superpotraviny pomáhají hlavně tehdy, kdy jíte tak, jak máte, a jíte to, co máte. Jinak není jejich účinnost stoprocentní.

A co zelený čaj, funguje?

Další mýty panují o zeleném čaji. Zelený čaj je rozhodně skvělý třeba před půl hodinu před hlavním jídlem dne (snídaně, oběd, večeře), protože nás dokonale nasytí, ovšem pravě v tom spočívá jeho kouzlo při hubnutí. Zelený čaj nám nepomáhá hubnout jako takto, ale pomáhá nám cítit se plně, a tak nemáme tendenci si nakládat velké porce, nechceme si přidávat další porce, nepotřebujeme tolik jíst, jak jsme zvyklí. V tom jeho kouzlo spočívá.

Zelený čaj jako náhražka klasické kávy

Další chyba je ta, že lidé často nahrazují klasickou kávu zeleným čajem v domnění, že se jedná o zdravější variantu, ale ani toto není samozřejmě pravda. Nejedná se o zdravější variantu – je to zkrátka prašti, jak uhoď. I zelený čaj v sobě obsahuje kofein, který nás na chvilku sice zbaví únavy, ale jak kofein vyprchá, pak bohužel jsme opět unavení a nevrlí.