Jaká je nejlepší volba na ples?

Plesová sezona se pomalu blíží, dokonce je někde už v plném proudu. Již nyní si kupujete lístky na ty největší události roku. Je zapotřebí na nich ale patřičně vypadat! Volíte si nejkrásnější účesy od nejlepších kadeřnicí ve státě, hledáte dobrý a kvalitní salon, do něhož můžete vejít bez objednání a odejít jako největší hvězda. Co zůstává věčnou otázkou, je, co si na takový velkolepý bál obléct. Krátké šaty se už dávno nenosí a na velkou slávu se přece ani nehodí. Je zapotřebí ukázat svou vnější i vnitřní krásu a působit dobrým dojmem.

Plesy existují proto, abychom všem hostům dali najevo, že ženy představují skvosty plesu, že jsou dámami, které zdobí událost, a že pánové představují gentlemany, kteří milují své dámy. Proto klademe důraz na vhodné oblečení. První dojem buď zaujme a bude se po celý ples mluvit o vás jen s obdivem, nebo se znelíbí a celý ples se potáhne jako noční můra. Šaty holt dělají člověka, proto není dobré to podceňovat.

Velkým hitem jsou dlouhé úzké šaty, a to převážně v tmavších barvách. Ženskost vynikne díky bordó, vínově červené nebo jiné podobné barvě. Hodinky se k takové kráse na ples nesluší, proto je raději zanechte doma.

Jestli nejste majitelkou dlouhých šat a doposud jste na ně nenarazila, zkuste se poohlédnout po něčem jiném – třeba po overalech! Ty zaznamenaly opravdu velký zájem a oblibu. Jsou skvělou volbou právě na ples, ale i do divadla či na jiné společenské události. S podpatky bude naprosto famózní! Sluší především dlouhonohým ženám, u nižších postav je zapotřebí hledat vhodný střih.

Co se týče mužské poloviny, ta klasicky zaujme oblekem s polobotkami. Volte tmavě modrou barvu saka i kalhot, k tomu poté pásek a hnědé vzorované polobotky. Černé klasiky už nechte v botníku až do doby, kdy zase vejdou do módy. Elegance nyní spočívá jen v tom hnědém kousku.