Společenská událost a příprava

Výběr večerních šatů určitě nenechávejte na poslední chvíli a věnujte tomu čas. Se společenskými šaty se musíte sžít, zvyknout si na ně, naučit se je nosit, pohybovat se v nich s jistou grácií i elegancí. Je třeba znát také jejich případná úskalí v podobě délky, rozparku či hlubokému výstřihu. Naučte se v nich ladně chodit i tančit.

Společenské šaty si vybírejte s ohledem na svůj typ postavy. Pamatujte si, že šaty umí snadno zdůraznit vaše přednosti a zakrýt nedostatky, ale totéž platí i naopak. Máte-li kypré tvary či vystouplé bříško, určitě se vyhněte flitrům a výšivkám právě v té oblasti. Dejte pozor na příliš upnutý střih. Vždy se snažte upoutat pozornost právě na tu část těla, se kterou jste spokojená. A každá žena má své přednosti.

Tenká hranice

Tyhle pojmy si často lidé pletou a je mezi nimi také velmi tenká hranice. Spousta žen volí nevhodně zvolený střih dekoltu, tedy příliš hluboký výstřih v kombinaci s velkými ňadry, a to pak zavání vulgaritou. Svůdnost lze docílit velmi decentně. Zapomeňte na módní ikony a celebrity, protože to, co sluší jim a modelkám na přehlídkovém molu, nemusí nutně slušet vám. Neodhalujte se příliš a za každou cenu, nesázejte na velmi upnuté oblečení. Klidně si vezměte šaty se šifonovými rukávy či krajkou.

Korzety a obruče

Modely s korzetem a obrovskou sukní s obručí sednou málokomu. Tady jde o bruslení na tenkém ledě. Navíc v poslední době už dávno nepatří mezi trendy společenské módy. V sukni s obručí se špatně tančí, špatně sedí a přidávají spoustu kil navíc. Vsaďte na splývavé róby s rozevlátou sukní. Pokud vám opravdu sluší a můžete si korzety a obruče dovolit, schovejte si je na svatební den či prodlouženou. Ale i tam si moc nezatančíte.

Od hlavy až k patě

S výběrem večerních šatů zvažujte i výběr spodního prádla. Určitě řešte, co si obléci pod ně. Je to nesmírně důležité. Výběr správného spodního prádla hraje pro celkový dojem dost významnou roli. Pod přiléhavé modely si berte vždy bezešvé, dobře padnoucí prádlo zvolené ve správné velikosti.