Která blogerka si odnesla cenu v kategorii FOOD?

V sobotu 18. 11. 2017 jsme mohli být svědky předávání cen ankety Czech blog Awards 2017. Tato anketa oceňuje blogery a youtubery ve více kategoriích. Například Bloger/ka roku, Video Bloger/ka roku, Cosmo objev a Instagram roku. Byla to velká sláva, u které nechyběla ani Dara Rolins nebo Leoš Mareš, který byl sám nominovaný na Instagram roku, cenu však nezískal, ovládla ji čerstvá maminka Nikol Štibrová.

Kategorie Food Blogerka

Tato kategoriie je zaměřená na blogy, které se zajímají a píší o jídle a zdravé stravě. Nominováno bylo 10 blogerek. Jejich blogy mají obrovské množství fanoušků a není divu. Jde vidět, že vaření, focení a psaní opravdu milují, jejich blogy jsou osobité a každý si mezi nimi najde aspoň jeden, který ho vtáhne a nepustí. Prozkoumejte a posuďte sami, nominace:

Kdo cenu Food Blogerka roku získal?

Nejoblíbenějším blogem se stal My Cooking Diary, který vaří, tvoří, fotí sympatická a usměvavá Katka.

Katka, jak sama píše, je obyčejná holka, která vystudovala žurnalistiku. V 19ti letech se odstěhovala od rodičů, a protože nebyla sama, měla svého Adama, chtěla jejich domov udělat hnízdečkem lásky. A láska přece prochází žaludkem. Začala se učit vařit, její maminka byla hlavní poradkyní a naučila ji všechny potřebné věci, které u vaření nesmíte postrádat. Katka se naučila svíčkovou, guláš, vepřo-knedlo-zelo i bábovku. Své výtvory si začala fotit a dávat na sociální sítě, konkrétně Facebook a Instagram.

Ale jak už to tak bývá, česká kuchyně je dost tučná a Katčiny pochoutky se začaly projevovat i na její postavě. Rozhodla se tedy pro změnu a své kuchařské umění vložila do zdravých receptů, přidala k tomu cvičení a svůj úspěch opět nafotila a dala na sociální sítě. To přilákalo další fanoušky.

Když se s Adamem rozhodla cestovat, její počet sledujících se zdvojnásobil. Katce už sociální sítě nestačily a založila si svůj blog. My Cooking Diary. Můžete na něm najít recepty, rady, zážitky z cestování. Svůj blog píše uvolněně, tak jak ji „zobák“ narost, hovorovou češtinou. Při jeho čtení si tak připadáte, příjemně, důvěrně, jako byste Katku znali už dávno.