Jaké léky zatočí s alergií a fungují i babské rady?

Alergie na nás aktuálně číhají na každém rohu. Otázkou je, jak jim čelíte? Mnohým alergikům slzí oči, jiným zase oči opuchají, jiní jsou utrápení tím, že neustále smrkají a mají plný nos. I když se alergiím v tomto ročním období nevyhnete, můžete je zmírnit, a to tak, že vyzkoušíte jednoduché babské rady. Na internetu jich je habaděj, my jsme však pro vás vyzkoušeli a sepsali ty nejúčinnější, které alergie dokážou zkrotit.

Samozřejmě neočekávejte, že se alergií zbavíte nadobro. Jenom dojde ke zmírnění, ovšem velký alergik ocení i zmírnění. Jaké tedy babské rady vyzkoušet?

Lékořice pomáhá

Věděli jste, že lékořice je velice zdravá? Většinou lékořici známe jenom v podobě pendreků, které si kupujeme na Matějské nebo jiné pouti. Zdravý je však především kořen lékořice, který dokáže zlepšit činnost nadledvinek. Právě nadledvinky mají vliv na vznik alergií, které nás v současné době tak trápí.

Pokud se rozhodnete zkusit kořen lékořice, je nutné vychytat dobu před nástupem alergie. Kořen lékořice totiž nezabírá v době alergie, ale jenom před nástupem alergie.

Česnek je lék na všechno

Nesmíme zapomenout na česnek, který je lékem skutečně na všechno. Má antibakteriální účinky, které pomáhají odstranit především chronický výtok z nosu. Česnek kromě toho, že ulevuje člověku při alergiích, pomáhá při různých zánětech a infekcích. Navíc zahání nachlazení, jež nás může sužovat během jakékoliv části roku.

I čaje zabírají

I když čaje nejsou v tomto ročním období zrovna lákavé, mohou při alergiích pomoct. Pomáhají zejména čaje z mateřídoušky nebo z pískavice řecké seno, což jsou byliny, které pomáhají rozpouštět hleny v dutinách a dokážou snížit překrvení nosní sliznice. Pokud budete čaj pít dvakrát denně, nosní sliznice nebude během alergií nijak trpět.

Pokud nezaberou žádné babské rady, je třeba se vydat do lékárny a koupit si potřebné léky do krabičky první pomoci.