Na podzim vyhraje pletená móda!

O tom, že se móda vrací, nás už před několika měsíci chtěly přemluvit naše maminky, které z ničeho nic začaly vyndávat ze svých starých, mladistvých skříní kupu oblečení, nad kterými jsme bohužel tehdy krčili nos. Jenže kupodivu měly opět pravdu – móda se opravdu vrací. A tak jsme si z jejich mladistvých šatníků vzali samozřejmě džínové bundy, zvonáče a také i oblíbené batikové věci, protože batika se aktuálně taky vrací do kurzu.

Na co jsme však nesáhli, tak byla pletená móda. Přece jenom tomuto druhu módy jsme zatím zrovna dvakrát nevěřili, ale měli jsme po ní sáhnout. Pletená móda totiž aktuálně vyhrává na plné čáře – tedy bude, hned, co se ukáže první podzimní den. S příchodem chladnějšího počasí se musíme ohlížet po teplejším oblečení, ale mnohdy se nechceme vzdát například takových šatů. Proto si je pořiďte v pleteném provedení a budete naprosto styloví.

Co všechno obsahuje pletená móda?

Samozřejmě to už dávno není jenom o svetrech nebo kardiganech, které si kupujeme dnes a denně v obchodech. Jistě, jsou to stylové kousky, ale je nutné vědět, že ani tyto kousky nejsou to jediné, co v pletené módě najdeme. Není to už ani o ponožkách nebo o pletených papučích, ale do této módy začaly spadat i pletené topy nebo třeba pletené šaty. Sice je aktuálně ještě v obchodech nenajdete, ale dočkejte času – podzim teprve začíná.

S čím budu moct pletenou módu kombinovat?

Svetry a topy se lehce kombinují s džíny, které se pak kombinují během podzimu ještě s oblíbenými teniskami. Ovšem dostávají se do kurzu během chladnějších podzimních dnů i kozačky v podzimním provedení, hlavně ty ke kolenům, a ty jsou k tomuto looku také jako stvořené.

Co se týče pletených šatů, pak je to hlavně o kombinaci se zmiňovanými kozačkami. Nekombinujte k nim rozhodně chelsea boty, které jdou jen a pouze k džínům, ale kozačky ke kolenům se nebojte použít. Pokud k tomu zvolíte ještě kabát dlouhého a rovného střihu, máte rozhodně vyhráno a dostanete od módních kritiků deset bodů z deseti.