Pravidla úspěšného pěstování lichořeřišnice

Dnes můžeme na své zahradě leccos pěstovat. Pokud na své zahradě taky leccos pěstujete, neměli byste se upnout jenom na zeleninu, je toho tolik, co si můžete na zahradě vypěstovat. Například si na zahradě můžete vypěstovat lichořeřišnici, která by pravděpodobně patřila taky mezi zeleninu, pokud by tedy neměla tak krásné, atraktivní květy. I díky tomu, že má lichořeřišnice tak atraktivní květy, se doporučuje ji pěstovat třeba na balkoně nebo doma v květináči.  

Co je to lichořeřišnice 

Možná se ptáte, co je to lichořeřišnice. S názvem jste se už setkali, ale se samotnou rostlinkou jste se setkat ještě nemuseli. Lichořeřišnice je poměrně rychle rostoucí letnička, která se pyšní jedlými květy. Ty mohou mít žluté, oranžové nebo taky červené zbarvení. V současné době se jednotlivými kvítky poměrně často ozdobují nejrůznější pokrmy, které díky tomu vypadají opravdu fantasticky.  

Málokdo si je vědom toho, že lichořeřišnice velice pozitivně působí na lidské zdraví. Má například antibiotické, antivirotické a taky antibakteriální účinky, dokonce působí jako prevence různých infekčních chorob. Lichořeřišnice mimo jiné podporuje růst vlasů nebo brání vypadávání vlasů.  

Jak lichořeřišnici pěstovat 

Jelikož jsme si rostlinu představili, nabízí se otázka, jak ji pěstovat. Ideální bude, když ji budete pěstovat v nádobách, což vám zásadně usnadní její zazimování. Nemá totiž v lásce mráz, s ním se doslova nesnese. Co však má ráda, tak je slunné místo, které je zároveň teplé.  

Co se týče půdy, ke svému spokojenému životu potřebuje především propustnou půdu, také chudší půdu, která je zároveň vlhká. Pokud se rozhodnete lichořeřišnici hnojit, vyhněte se hnojivům s obsahem dusíku, ten totiž omezuje kvetení a podpoří jen růst samotných listů.  

Pokud se rozhodnete pěstovat lichořeřišnici na záhonu, v ideálním případě byste měli semínka vysadit v druhé polovině května, kdy už je stoprocentně po zmrzlých mužích a kdy se už pravidelně teplota pohybuje kolem patnácti a více stupňů.